Jak publikovat v Českém dialogu
Český dialog je již od svého založení otevřen názorům svých čtenářů a jejich příspěvkům. Vedle zavedených autorů a stálých spolupracovníků redakce je v Českém dialogu vždy prostor i pro mladé a začínající autory. Ale i pro ty, kdo se rozhodli vyjádřit se k nějakému tématu zcela spontánně, bez dalšího úmyslu publikovat častěji. Předpokladem je zajímavé téma či názor, ale také způsob zpracování, který upoutá ostatní čtenáře. Rozhodnete-li se nám poslat svůj příspěvek, redakce si vyhrazuje právo na posouzení vhodnosti jeho zveřejnění, na nezbytnou redakční úpravu, případně krácení po dohodě s vámi.
Svoje podepsané články a další příspěvky posílejte na e-mail:
cesky-dialog@seznam.cz
Za dobu své existence v Českém dialogu publikovala řada neznámých autorů, z nichž se i díky našemu časopisu stali dnes autoři známí: PhDr. Jana Volfová, historička, na základě jejíchž článků v Českém dialogu vyšla později kniha Českých dějin hrátky ošidné, která se stala bestselerem již ve třech vydáních. Ota Ulč, exilový profesor žijící v USA, a přispívající pravidelně do Českého dialogu, ale nyní také vydávající knižně v ČR své humorné společensko-historické reportáže z celého světa. Olga Szymanská, publikující dnes svoje články o umění nejen u nás, ale i v několika dalších časopisech. Také Marina Hužvárová, dnešní šéfredaktorka Akademického bulletinu, si vydobyla novinářské ostruhy v Českém dialogu. A v neposlední řadě i Martina Fialková, která se nedlouho po začátku své žurnalistické práce v Českém dialogu stala zároveń i šéfredaktorkou Listů Prahy 1 a publikuje také v dalších médiích. Je i spoluautorkou dokumentárních filmů v projektu České kořeny. V Českém dialogu ale vycházejí i vítězné práce literárních soutěží pro studenty a další příspěvky mnoha čtenářů, kteří s novinářskou prací sice zkušenosti nemají – ale zato mají co říci ostatním.
Řekněte / napište to i vy!

Všechny moje Ameriky - I. Cali
Reportáže z atraktivních míst San Franciska, Los Angeles, San Diega, Orange County a dalších střídají příběhy českých osobností. Najdeme tu jména novináře Jožky Pejskara, spisovatele Jana Beneše, skladatele, fotografa a dobrodruha Eduarda Ingriše, prof. Ivo Feierabenda a jeho otce, politika z první republiky Ladislava, který se zasloužil o zemědělské družstevnictví, profesorky, klavíristky a výrazné vlastenky Marie Dolanské, příběh rodiny Georginy Teyrovské, která se musela se svým manželem Eduardem v roce 1949 proplazit přes hranici, když jim komunisté zabavili nejznámější pražskou barvírnu a šlo jim o život.
Je tu i částečný příběh Jiřího Voskovce, který prožíval své poslední roky v mohavské poušti.
Samozřejmě je zde také putování po stopách Jacka Londona, který zde v mládí kradl ze sádek ústřice, ale v pozdějším věku své úspěšné spisovatelské kariéry si postavil pěkný dům, který je dnes jeho muzeem a nedaleko je i jeho hrob. V přístavu Oakland má své náměstí, sochu Bílého tesáka, chatu dovezenou až z Aljašky a hospůdku, do které chodil.
Knížka představí i Jiřího Knedlíka, který v hlavním městě Sacramentu peče nejlepší lázeňské oplatky na světě, příběh bratra známého spisovatele Oty Ulče Gustava, zajímavé zážitky mladé spisovatelky Katky Dehningové a mnoha dalších.
Čtivé je vyprávění o minulosti i současnosti zdejšího Sokola, o tzv. Československém domečku, o několika Českých školách a školkách a v neposlední řadě o mladých lidech, kteří sem přišli až po roce 1989 a dobře se uplatnili.
Kniha má 144 stran a kromě černobílých fotografií v textu má několik barevných příloh.
Cena je 200 Kč v ČR, v zámoří 15 USD a v Evropě 10 EUR i s poštovným. Jak zaplatit sdělíme zájemcům při objednání.
Objednávejte na:
cesky-dialog@seznam.cz
nebo tel.: +420 739 091 057
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad