Jak publikovat v Českém dialogu
Český dialog je již od svého založení otevřen názorům svých čtenářů a jejich příspěvkům. Vedle zavedených autorů a stálých spolupracovníků redakce je v Českém dialogu vždy prostor i pro mladé a začínající autory. Ale i pro ty, kdo se rozhodli vyjádřit se k nějakému tématu zcela spontánně, bez dalšího úmyslu publikovat častěji. Předpokladem je zajímavé téma či názor, ale také způsob zpracování, který upoutá ostatní čtenáře. Rozhodnete-li se nám poslat svůj příspěvek, redakce si vyhrazuje právo na posouzení vhodnosti jeho zveřejnění, na nezbytnou redakční úpravu, případně krácení po dohodě s vámi.
Svoje podepsané články a další příspěvky posílejte na e-mail:
cesky-dialog@seznam.cz
Za dobu své existence v Českém dialogu publikovala řada neznámých autorů, z nichž se i díky našemu časopisu stali dnes autoři známí: PhDr. Jana Volfová, historička, na základě jejíchž článků v Českém dialogu vyšla později kniha Českých dějin hrátky ošidné, která se stala bestselerem již ve třech vydáních. Ota Ulč, exilový profesor žijící v USA, a přispívající pravidelně do Českého dialogu, ale nyní také vydávající knižně v ČR své humorné společensko-historické reportáže z celého světa. Olga Szymanská, publikující dnes svoje články o umění nejen u nás, ale i v několika dalších časopisech. Také Marina Hužvárová, dnešní šéfredaktorka Akademického bulletinu, si vydobyla novinářské ostruhy v Českém dialogu. A v neposlední řadě i Martina Fialková, která se nedlouho po začátku své žurnalistické práce v Českém dialogu stala zároveń i šéfredaktorkou Listů Prahy 1 a publikuje také v dalších médiích. Je i spoluautorkou dokumentárních filmů v projektu České kořeny. V Českém dialogu ale vycházejí i vítězné práce literárních soutěží pro studenty a další příspěvky mnoha čtenářů, kteří s novinářskou prací sice zkušenosti nemají – ale zato mají co říci ostatním.
Řekněte / napište to i vy!
inzerce
Amerika II. aneb z deníčku vydavatelky
Tato kniha vzniká nyní na mém počítači. A je to bomba! Pracuji na ní jen chvílemi (což ovšem obnáší hodiny), protože hlavně denně dělám Český dialog. Ale oba tyto, jak by se dnes módně řeklo – projekty, jsou pro mne moc důležité. Časopis se snažím zlepšovat, přibyli v poslední době dobří autoři, přibývají čtenáři po celém světě…
A kniha? Bude o téměř třiceti letech časopisu, který jako jediný vydávaný z ČR vede léta dialog s Čechy doma i ve světě. Byly všelijaké pokusy jiných zdejších periodik ujmout se tohoto tématu, ale všechny ztroskotaly. Český dialog vytrval a to přes veškeré, a někdy opravdu velmi těžké překážky. Především v prvních ročnících, kterými nyní listuji a vybírám z nich perly, jsou velmi cenné články od autorů věhlasných jmen jako je Josef Škvorecký, Jaroslav Strnad, Alexander Tomský, Jiří Ješ aj., či neznámých, ale kteří napsali ze světa, kde žijí, zajímavé postřehy, ohlasy či názory. První ročníky byly opravdu mimořádně živé a dynamické. Po mé první cestě do daleké Austrálie v roce 1997 se začala českou společností šířit „blbá nálada“ a i ta je zde velmi plasticky vylíčena.
Kromě politiky jsou zde samozřejmě i moje cesty do světa za krajany. Napsala jsem o nich sice už pět knížek, ale ne o všem…tady to pokračuje. Například New York, Kanada, Jižní Amerika, Švédsko aj. A na webových stránkách budu ráda uveřejňovat některé ukázky a vy je, doufám, budete rádi číst. Budou nejspíš v rubrice OSTATNÍ, ale ještě před tím, než tam spadnou, tak na stránce hlavní.
Jestli budete mít o knížku zájem, už se můžete hlásit, promítnu do množství tištěných výtisků.
Eva Střížovská
Pište na cesky-dialog@seznam.cz
nebo volejte na tel. 739 091 057
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad