13. narozeniny Českého dialogu

12 2003 Ostatní česky
obálka čísla

Ani se mi nechce psát první zprávu o dění v MČK, protože její začátek vůbec není pěkný.

Minulý týden se totiž stala nečekaná a velmi nepříjemná věc, jejímž důsledkem bylo, že jsme vzápětí po odeslání písemných pozvánek na předvánoční setkání a chystanou oslavu 13. narozenin Českého dialogu museli rozesílat jiné pozvánky s tímto průvodním vysvětlením:

Vážení přátelé,

nedávno jste poštou obdrželi pozvánku na předvánoční setkání členů a příznivců MČK a narozeninovou oslavu časopisu Český dialog, která uváděla jako místo konání restauraci U inšpektora v Praze 2. Bohužel však v úterý 2. 12. při jednání s provozním restaurace, které již mělo být o podrobnostech pohoštění, vyšlo najevo, že o naší akci, kterou jsme dlouho dopředu domlouvali s jedním ze tří majitelů tohoto podniku, provozní ani nikdo jiný nic neví, a že tento termín již má obsazena a zaplacena pro své setkání jiná firma. Člověk (již dříve nám známý), s nímž jsme jednali, podnik náhle opustil, nebere telefony, nepředal žádné informace a proto došlo k této velmi nemilé situaci.

V důsledku tohoto vysoce nesolidního jednání (nechtěli jsme měnit datum, i když nám zde nabízeli jiný volný den) jsme byli nuceni narychlo naše setkání přenést do jiných prostor, kde nám naštěstí okamžitě vyšli vstříc. Doufáme, že nyní již naší milé oslavě nebude stát nic v cestě a v hojném počtu se s Vámi se všemi rádi uvidíme v restauraci Vysmátý zajíc, Michalská 13, Praha 1. Kromě místa se nic dalšího v programu nemění.

Sice jsme se nedali situací zaskočit, bylo to však velmi nepříjemné. A hlavně byla opět otřesena důvěra v poctivost, přímé jednání, spolehlivost a všechny další vlastnosti, které by každý, kdo si vezme na svá bedra jakýkoli podnik, měl mít. Byť i měl jediného zaměstnance a nepatrné závazky vůči svému okolí, natožpak velkou restauraci s večerními pořady a řadou spolupracujících subjektů.

V době, kdy budete číst tyto řádky, již bude vše za námi -- a doufám, že přes nepříliš šťastný rozjezd dopadne večer tak, aby na něj všichni účastníci mohli vzpomínat jen hezky.

Martina Fialková

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012