Predikuji déšť a kroupy

Docela mě rozveselí řeči našich politiků. Tedy jen občas, protože většinou je vůbec neposlouchám. Ale to jejich časté jakoby (bývalá kolegyně Venda o tom napsala před časem pěkný komentář pod názvem Jakobysté), otomani (jetootom), nemám s tím problém, tato lokalita, je třeba tu věc nahlížet z tohoto…atd., atd. To se člověk pobaví, když se zaposlouchá do zpotvořené češtiny a pak čeká na vlastní sdělení. Toho se nedočká, i když s tím „nemá problém“. Ono tam totiž žádné není, ani myšlenka, ani názor, jen „kecy v kleci“. A to ani nemluvím o frázích, které přežívají již od raného komunismu jako „provádíme práci, údržbu, zabezpečujeme zajištění uhašení pořáru“ atd.
Ještě zábavnější je Facebook s výměnou názorů těch, kteří někomu fandí a protivníků. Roztomilé jsou také setkávání našeho legendárního estébáka s občany. Jedni ho tam přicházejí vypískat a další ho brání. A tak se pustí do sebe dva znepřátelené tábory. A pak se na stránce objeví statistika, ve které vede ANO a Bureš. Nevěřím tomu. Že bychom byli skutečně národ blbců? Jestli ano, je to moc smutné.
Ale protože jsem nenapravitelná optimistka, nevěřím tomu. Čas občas něco zhojí. Koukněte, jak se probraly některé z dřívějších koblih. Pravda, není jich moc, koblih. Spíš se ti mladší už na toho ufňukaného a zlodějského šaška nemohli dívat a tak ho přicházejí ve stále větších skupinách vypískat na jeho „mítincích s občany“. Víc o něm nepíšu, nestojí za to, už brzy si to s ním rohatej vyřídí. To tedy PREDIKUJI. A také, že dnes to vedro skončí a přijde hezká bouřka. Tak si ji užijte, a celý srpen k tomu.
Eva Střížovská
Jak přispět na provoz
Český dialog vzniká díky dobrovolným finančním příspěvkům lidí po celém světě.
I vy můžete přispět na jeho provoz libovolnou částkou.
Jak publikovat článek
Po domluvě je možné publikovat na stránkách vlastní texty!
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad