PROČ VOLÍME PSYCHOPATY

Eva Střížovská květen 2022 2022 Knihy česky

a jak to zastavit

Velmi potřebnou knížku nyní vydal PORTÁL. Autor Bill Eddy je zkušený terapeut, právník a mediátor. V této knížce najdete plno užitečných informací podaných čtivou a srozumitelnou formou. Namátkou uvedu několik názvů kapitol:

Jak si volíme narcisty a sociopaty, Falešné triády krize v celosvětovém měřítku. Jak zastavit vysoce konfliktní politiky. Jak se Hitler, Stalin a Mao dostali k moci. Média, falešné zprávy a další.

Všichni to vidíme, skřípeme zuby a ptáme se JAK JE TO MOŽNÉ? V současné době například jeden ze senátorů Parlamentu místo aby chodil do práce, jezdí po vlastech českých a moravských a rozdává koláče, aby ho lidé volili za prezidenta, i když tvrdí, že na prezidenta nekandiduje. A babičky a dědečkové se s chutí do koláčů zakusují a občas i slzu uroní, jak je k nim hodný. Koupí si od něj jeho „knížku“, On se jim do ní upíše a oni jsou v sedmém nebi. Mimochodem, jednu jeho „knihu“ jsem dostala jako vtipný dárek. Uvozovky jsou namístě. Číst se to nedalo. Je to soubor sebepochvalných výkřiků, gorilího bití se v prsa a řvaní do celého vesmíru: to jsem já, to největší ego, jaké se kdy zrodilo! A navíc sepsané nějakým slouhou, blbečkem, který nemá o zásadách publicistiky ani ponětí. To nevadí, ti, co si knihu koupí nebo ji dostanou, ji stejně nejspíš nečtou. Stačí, že je od Něho podepsaná a to dokonce s věnováním „Jardovi, Karlovi, Marušce či Leoně“. Pro nás, kteří čteme úplně jiné knížky, to musí připadat dost legrační až srandovní. Bohužel, celé je to smutné. Ti jeho obdivovatelé jsou jako děti které rodiče neměli rádi nebo rodiče vbrzku ztratily. A teď mají hodného tatínka…

Omlouvám se čtenářům, tohle byla jen moje osobní vsuvka, Bill Eddy situaci, kdy takové osoby volíme, to popisuje odborněji a se znalostí podstaty věci. Vřele doporučuji číst knihu před volbami, které nás čekají. Ale i bez nich, je to velice zajímavé i jen jako pohled na druh lidí, kteří jsou mezi námi.

Eva Střížovská

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012