Mireille Mathieu slaví 75 let!

Mirek Seifert červenec 2021 Kultura česky

Legenda francouzského šansonu, možná nejlepší (i nejprodávanější) evropská zpěvačka minulého i současného století, přezdívaná Slavík z Avignonu (kde se se narodila jako nejstarší ze 14 dětí - shodou okolností ze stejně početné rodiny pochází i kanadská diva Céline Dion), Mireille Mathieu, oslaví ve čtvrtek 22. července krásných 75 let!

O Mimi (jak jí její fanoušci už od jejích začátků přezdívají) jsem v ČD již psal, takže jen připomenu, že Mireille Mathieu se u nás objevila už v roce 1967 při krátkém recitálu v pražské Lucerně (to bylo pouhé dva roky po jejím objevení se na francouzské scéně), a přesně o dvacet let si atmosféru ve slavné nedýchatelné Lucerně zopakovala. Pak následovala poměrně dlouhá pauza, až teprve v září roku 2016 ji - opět v Praze - přivítalo nadšené publikum v Kongresovém paláci. Reakce českých (a jistě nejen českých) fanoušků ji přivedly do Prahy znovu  hned příští rok a pak také rok další, a ještě stihla odezpívat dva vyprodané koncerty začátkem března 2020, než k nám (potažmo do celé Evropy i jinde) vtrhl Covid 19 a natěšeným příznivcům této výjimečné zpěvačky, kteří si koupili lístek na její koncert v Bratislavě (10. 3. 2020) zbyly jen oči pro pláč (tak jako autorovi článku)... Její vystoupení se již třikrát (!) odkládalo, nicméně svítá (a umírá naposledy) naděje: tři koncerty (dva v Praze, a jeden dokonce v Brně!) ohlásila její agentura na začátek letošního prosince.

Tak doufejme, že se "naše" jubilantka ve zdraví dožije ohlášených vystoupení (a žádná Delta, Gama či Omega koncerty neohrozí) a my jí ze srdce přejeme nejen dnes tak důležité pevné zdraví, ale ještě spoustu krásných písniček (chcete-li šansonů) a do dalších let hodně pohody a štěstí.

 

Za sebe i za redakci ČD přeje Mimi vše nejlepší Miroslav Seifert

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012