SNĚŽENKY A TRUMP

Eva Střížovská březen 2021 Slovo redakce česky

Sněženky kvetou, na stole mám první vrbové kočičky, minulý týden bylo pár krásných jarních dnů. To jsem dokonce vyšla ven na louku k rybníku s krátkými rukávy a bosa po trávě, která se vzpamatovává ze zimy a obnovuje se do zelena. A pak jsem si řekla: hele, sakra, není to zakázané? Nesmíme zpívat, nesmíme jít na fotbal, nesmíme jít do hospody, do papírnictví, nesmíme ven v noci a teď nesmíme mimo obec či okres… je toho hodně co nesmíme, vlastně to všechno ani nevím.

Co smíme je nosit respirátory a držet pusu a krok. Ale to všichni už víte, protože to sledujete, ono se ani jinak nedá, pokud máte puštěné rádio či bednu. Já děkuji každé ráno za nový den a za to, že mi funguje počítač, protože tam si pustím to, co mne zajímá nebo baví.

Nedávno se mě vnuk ptal, jak to vidím s Trumpem, protože ví, že na rozdíl od něj mám čas to sledovat. Nedávno jsem také měla diskuzi na FB s jedním starým newyorským přítelem, který se ale ukázal jako zabejčený (narodil se v květnu) pitomec. Na ten článek jsem dostala podpůrný e-mail od kamaráda z Austrálie a od druhého ze Švédska. A do třetice od spolužačky z Washingtonu. Zacituji část jejího e-mailu:

Byl zajimavy tvuj pisemny souboj s p. Krondlem. Je zajimave, kolik lidi si dela narok na experta na americkou situaci. Normalne se snazim separovat, ale tobe musim napsat, ze s tebou na 100% souhlasim. Trumpa jako osobu absolutne nesnasim, je to arrogant, casto lze, casto rika nesmysly, casto nema pravdu, je nabubrely, atd. Ale, temer vsechno, co za 4 roky dokazal, bylo prospesne a dulezite. Je skoda, ze nedokazal omezit sve vyroky na Twitter nebo na verejnosti. Mam obrovske obavy, co nas ceka v pristich 4 letech, rozhodne nic dobreho. V roce 1969 jsme emigrovali kvuli socialismu a komunismu a ted nas to ceka tady. Zadne dobre vyhlidky. K tomu by sedl obr z FB, kdy vedle sebe letí letadla řízená různými americkými prezidenty. Ze všech padají bomby. Jen z toho Trumpova padají říkanky na twiter.

Snad nikdo ze soudných lidí nepochybuje o tom, že tzv. útok na Bílý dům byl provokací protitrumpovců a vývoj v USA pod vedením Kamily Harrisové (Bidena vynechávám, to je loutka) se všemi protirasistickými, progenderovskými a dalšími korektnostmi a hloupostmi spěje k tomu, co popsala moje spolužačka.

Eva Střížovská

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012