Anja Jakobová Hry se psem na doma

Venda Šebrlová červen 2020 Knihy česky

Teprve s koronavirovou karanténou jsme si uvědomili, co to je být většinu dne (i noci) zavřený doma. A což teprve psi, kteří jsou na procházkách našimi nejšťastnějšími parťáky! Někdy se to zvrtne i v „normální“ době: my si čteme, díváme se na televizi a do počítače, spoustu času zabere domácnost... A chudák pes leží, smutně kouká a máme (oprávněný!) pocit, že potřebuje abychom si s ním zahráli. Ale co?

 

To ví paní Jakobová, která se ve své psí škole specializuje na hry, sport a zábavné činnosti se psem. Nacvičuje triky, hraje s nimi aportovací a vyhledávací hry. A protože psi pohyb milují, nadšeně s námi budou hrát a vymýšlet i to, čím by nás oblafli. Takže hledají pamlsky, schované v nejrůznějších nádobách i pod nimi, nadšeně aportují miminkovské hračky (kdy jim tlama nahrazuje dětské ručičky), dávají pac (a dostávají za to sušenku), na pokyn rozvinou před návštěvou rudý běhoun... Ke každému triku (včetně věšení a sundavání ponožek ze sušáku!) je návod: pro koho (např. 1 pes a 1 člověk), pomůcky a heslo.

 

Fotografie Silke Klewitz-Seemannové zachycují různé psy při různých hrách a pokud nemáte psa, tak vás inspirují k přemýšlení, který z nich by k vám patřil...  Ručím vám za to, že se svým pejskem a touto knihou se nikdy nebudete nudit!

 

P.S. V závěru knihy najdete mj. i tyto věty: „Autorka ani nakladatelství Eugen Ulmer ani nakladatelství Mladá  fronta neručí za škody a nehody. Při využívání doporučení obsažených v této knize používejte prosím vlastní úsudek.“

 

Vydala Mladá fronta

Venda Šebrlová

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012