Odešla Jindra Klímová

-red- duben 2020 Aktuality česky

Před třemi dny 5.4. umřela na Dobříši po dlouhé nemoci Jindra Klímová.

Publicistka Českého rozhlasu, držitelka Ceny Ferdinanda Peroutky a autorka několika knih. Po dvacetileté nucené přestávce, v níž vystřídala několik zaměstnání, se vrátila v roce 1990 k mikrofonu stanice Českého rozhlasu Praha. Od té doby má na svém kontu stovky reportáží, komentářů, dokumentů, fejetonů a také moderování Dobrých jiter, kontaktních a diskusních pořadů. Za tuto práci posbírala také několik ocenění. Byla i přispěvatelkou Českého dialogu

Když jsem se před čtyřmi lety přistěhovala na Dobříš, konečně jsme se setkaly osobně. Zastihla jsem jí v  rodinném domku s jejím manželem. Oba byli už tehdy nemocní, ale setkání s nimi bylo moc přátelské a dobrosrdečné.

Uvádím článek týkající se jedné z jejích posledních knížek  .

Bajky pro 21. Století,

který vyšel v čísle 7-8 2007 v rubrice Knihy

 

Od jedné vlády ke druhé v létech 2003 až 2006

Známá rozhlasová reportérka se v posledních letech věnuje více psaní. Zvláště její politické fejetony ve formě jakýchsi zvířecích bajek týden co týden čtenáře Týdeníku rozhlas bavily i nutily k zamyšlení. Nyní vyšly v samostatné publikaci. A je to čtení úsměvné, smutné i veselé?vychází z událostí všedních dnů, tak jak nám je v posledních třech letech kořenili svým jednáním naši volení i nevolení zástupci?

Autorka to komentuje:

Tato knížečka nemá historický konec, ani mít nemůže. Je takovým překlenutím od jedné vlády ke druhé v létech 2003 až 2006. Zachycuje co jsme prožívali, pátrá, zda jsme si vzali poučení, a také jasně říká, co bychom už vidět ani slyšet nemuseli ani nechtěli. Všechno bude pokračovat dál. To dobré i to špatné. Za naší pomoci i při naší nevšímavosti.

Knihu vydala autorka vlastním nákladem v roce 2006 s ilustracemi Marie Kolářové, 204 stran

Stránku připravila -Hek-

 

Jindra byla hodně nemocná a vlastně následovala nedávný odchod svého manžela. Přeji jim nebeský klid.

ES

Na starším obrázku Jindra se svým manželem.

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012