Odešla Jindra Klímová

Před třemi dny 5.4. umřela na Dobříši po dlouhé nemoci Jindra Klímová.
Publicistka Českého rozhlasu, držitelka Ceny Ferdinanda Peroutky a autorka několika knih. Po dvacetileté nucené přestávce, v níž vystřídala několik zaměstnání, se vrátila v roce 1990 k mikrofonu stanice Českého rozhlasu Praha. Od té doby má na svém kontu stovky reportáží, komentářů, dokumentů, fejetonů a také moderování Dobrých jiter, kontaktních a diskusních pořadů. Za tuto práci posbírala také několik ocenění. Byla i přispěvatelkou Českého dialogu
Když jsem se před čtyřmi lety přistěhovala na Dobříš, konečně jsme se setkaly osobně. Zastihla jsem jí v rodinném domku s jejím manželem. Oba byli už tehdy nemocní, ale setkání s nimi bylo moc přátelské a dobrosrdečné.
Uvádím článek týkající se jedné z jejích posledních knížek .
Bajky pro 21. Století,
který vyšel v čísle 7-8 2007 v rubrice Knihy
Od jedné vlády ke druhé v létech 2003 až 2006
Známá rozhlasová reportérka se v posledních letech věnuje více psaní. Zvláště její politické fejetony ve formě jakýchsi zvířecích bajek týden co týden čtenáře Týdeníku rozhlas bavily i nutily k zamyšlení. Nyní vyšly v samostatné publikaci. A je to čtení úsměvné, smutné i veselé?vychází z událostí všedních dnů, tak jak nám je v posledních třech letech kořenili svým jednáním naši volení i nevolení zástupci?
Autorka to komentuje:
Tato knížečka nemá historický konec, ani mít nemůže. Je takovým překlenutím od jedné vlády ke druhé v létech 2003 až 2006. Zachycuje co jsme prožívali, pátrá, zda jsme si vzali poučení, a také jasně říká, co bychom už vidět ani slyšet nemuseli ani nechtěli. Všechno bude pokračovat dál. To dobré i to špatné. Za naší pomoci i při naší nevšímavosti.
Knihu vydala autorka vlastním nákladem v roce 2006 s ilustracemi Marie Kolářové, 204 stran
Stránku připravila -Hek-
Jindra byla hodně nemocná a vlastně následovala nedávný odchod svého manžela. Přeji jim nebeský klid.
ES
Na starším obrázku Jindra se svým manželem.
Jak přispět na provoz
Český dialog vzniká díky dobrovolným finančním příspěvkům lidí po celém světě.
I vy můžete přispět na jeho provoz libovolnou částkou.
Jak publikovat článek
Po domluvě je možné publikovat na stránkách vlastní texty!
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad