Nakladatelství Pointa očima spisovatele

Anna Sobotková září 2019 Kultura česky

 

Když mě oslovilo nakladatelství Pointa  s tím, že by měli zájem vydat mou knihu, zrovna jsem dopisovala práci pro ČRo. Nabídka absolutní autorské svobody mě zaujala a v tuto chvíli startuje předprodej dětské knihy s detektivní zápletkou – Odvážná holka.

Kdybych tento projekt měla charakterizovat, řekla bych, že v první řadě se velice povedl tým spolupracovníků. Ilustraci na obálku vytvořila talentovaná ilustrátorka a grafička Zuzana Bürgerová. Redaktorské práce a korektur se ujala dlouholetá redaktorka nakladatelství Albatros Petra Kamlachová, text nasází a graficky upraví Anna Branišová. A o čem vlastně Odvážná holka je? Josefína žije v Londýně a je to docela obyčejná školačka. Jednoho dne ji šokuje zpráva, že její teta, věštkyně Agatha, za podivných okolností zemřela a v závěti ji označila jako dědičku. Josefína je přesvědčená, že Agathu někdo zavraždil, a s pomocí svého přítele, detektiva Darcyho, po vrahovi začíná pátrat a otevírá vchod do světa kouzel. Její úkol? Postavit se zlu a zachránit svět „tam nahoře.“Napínavá zápletka, perfektně vykreslené charaktery,  dobře napsané dialogy nadchnou děti i jejich rodiče. Záhadu navíc můžou řešit společně s hlavní hrdinkou, a procvičit si tak mozek. V průběhu knihy Josefína naráží na hádanky a tajuplné nápovědy, s pomocí kterých musí vyluštit zašifrovaný dopis. K vítězství nepotřebuje sílu, ale vlastní bystré uvažování.Interaktivní příběh plný dobrodružství a fantastických prvků.

A na závěr pár slov o nakladatelství Pointa.Jakub Pavlovský, který stál u zrodu nakladatelství nedávno řekl  „Na konci července to budou přesně dva roky, co jsem seděl na velkém gauči v kuchyňce v CreativeDocku a bavil se s tehdejší šéfovou nově vznikajícího projektu pro nakladatelský dům Albatros Media. Pamatuju si na to až překvapivě dobře, přestože se toho mezitím hodně stalo. Původním plánem bylo vymyslet něco úplně nového, co český knižní trh nezná a co pomůže autorům s vydáním jejich vysněných rukopisů. Myslím, že s čistým svědomím můžu říct, že se tak opravdu stalo.“

Já jako spisovatelka mohu konstatovat na závěr jediné. Jsem šťastná za takové projekty, kdy  nakladatelství záleží na názoru autora, dává mu maximální autorskou svobodu, umožňuje mu  umělecky se vyjádřit a zakládá si na svobodě projevu.

 

Anna Sobotková

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012