Novináři z Vysočiny vydali příručku pro seniory.

HaM červenec 2019 Knihy česky

Pomoci seniorům k lepší orientaci v elektronickém prostředí, naučit je rozpoznat na webových stránkách falešné zprávy nebo „návnady“ takzvaných šmejdů či další číhající nebezpečí, to si klade za cíl autorský tandem Petr Klukan a Jaroslav Paclík v nové knížečce Jak se bezpečněji pohybovat v kyberprostoru.

Čtyřicetistránková publikace vznikla zejména z podnětu jihlavských seniorů, kteří sice internetovou techniku ovládají, ale zároveň se cítí být ohroženi, tudíž chtějí vědět, jak se útokům v internetovém prostředí bránit. Ti své požadavky formulovali v rámci Policejní akademie pro seniory, jež je jednou z aktivit spolku Nebojte se policie. Na vzdělávání seniorů se od podzimu 2018 podílí také Syndikát novinářů Vysočina prostřednictvím přednášek a besed, které se nyní rozšíří z Jihlavy i do dalších měst. A právě zejména pro účastníky besed posléze vznikla i tištěná příručka s naprosto příznačným názvem Jak se bezpečněji pohybovat v kyberprostoru.

Autoři publikace poskytují seniorům cenné rady i návod na to, jak a kde hledat důvěryhodné informace, jaká média sledovat, ale také na koho se obrátit v případě podezřelých zpráv v mailu či na sociálních sítích.

 

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012