Duše rumu

Venda Šebrlová říjen 2018 Knihy česky

Giovanna Moldenhauerová

Fabio Petroni

 

Duše rumu

 

My, co pamatujeme regály socialistických samoobsluh, známe Tuzemský rum, Kubánský rum a Key Rum.  Že by se o nich dala napsat kniha, by tenkrát nikoho nenapadlo. Teď máme na výběr z tolika barev a vůní, že průvodce (nejen pro laika) se hodí. Vždyť jen těch nejznámějších světových značek je přes čtyři desítky.

 

První setkání Evropy s rumem se datuje do koloniální historie Karibiku. Byl stejně oblíbeným nápojem v britském královském námořnictvu jako na lodích pirátů. To ovšem muži na palubách od roku 1655 neumírali na cirhózu jater, ale na bodné rány...

Misionář Pere Labat pak vylepšil výrobu dovezením francouzského destilačního kotle - a výborný rum, dozrálý v dřevěných sudech, okouzlil svět.

 

Kniha představuje čtyřicet značek s podrobným životopisem: odkud jsou, z čeho a jak se vyrábějí, zrají, degustují... Víte, že Neisson Blanc je z Martiniku, vůbec není zlatý ale průhledný, voní díky třtině-citrusům-banánům a anýzu?  Že chutná po medu a lékořici a servíruje se s ledem?

 

Co dvoustrana, to dokonalá fotografie originální lahve a životopis rumu. A ti nejlepší z nejlepších barmanů prozrazují patnáct receptů na koktejly. Kniha není sice voňavá, ale je krásná. Vydalo ji nakladatelství Mladá fronta.

 

Venda Šebrlová

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012