DOZVUKY MÝCH LÁSEK

Venda Šebrlová 3 2018 Knihy česky

Zdálo se mi, že australský autor Graeme Simsion musí mít za sebou několik životů, když tohle dokázal napsat.  Hrdinou je počítačový technik, který rád hraje na piano a miluje hospodské soutěže. Žije jako většina z nás v pozdně středním věku: v klidu, vděčně za každou příjemnost... Pokud ta příjemnost nepostaví naši každodenní jistotu na hlavu a nezatřese nám žaludkem.

 

K Adamu Sharpovi se po desítkách let přihlásí jeho dávná láska z Austrálie  – bývalá herečka Angelika. On má Claire, ona Charlieho. Zatímco Claire je v Anglii, Angelika a Charlie se pokusí slepit svůj vztah milostnými nocemi mezi Angelikou a Adamem. Adam se zase po tíhou nostalgie chce vrátit do mladých let, plných lásky, touhy a muziky. Takže všechno vypadá  jinak.

 

Není to zamilovaný román s brutálním popisem nevěry. Je o vztazích a posunu v čase, roztomilý např. popisem běžného života v burgundské vesnici. To ještě není všechno: Adam jako letitý muzikant zahraje všechny písničky, které prošly životem jeho (a naší) generace. V knize jsou nejen jejich citace, ale i na  konci i seznam zmíněných písní: od Beatles, Boba Dylana Janis Joplin, Gilberta O´Sullivena … až po Stevie Wondera.

 

Přeložit tuto knihu (vydanou v Melbourne) musela být strašlivá práce, pochvala patří Janě Jašové i redaktorce Haně Vildové.

Vydala Mladá fronta

Venda Šebrlová

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012