Abeceda moderního rodiče

Eva Střížovská 12 2017 Knihy česky

Na základě zkušeností ze své terapeutické praxe přichází MUDr. Kateřina Cajthamlová s knihou o rodičovství, výchově, úloze rodiny i pravidlech důležitých pro zdravý základ lidských vztahů. Texty přinášejí zajímavý pohled na neustále se proměňující moderní společnost, v níž jsou jednotlivci vystaveni nebývalým tlakům a požadavkům, změnám životního stylu i rodinného uspořádání, stejně jako nebezpečným závislostem a lákadlům. Autorka nabízí způsob, jak těmto situacím lépe porozumět a jak se s nimi vyrovnávat. Kniha je svým záběrem a způsobem zpracování určena široké čtenářské veřejnosti.

Toto je upoutávka nakladatelství na tuto velmi potřebnou knihu. Ach, jak ráda bych byla, kdybych mohla něco takového číst, když jsem přiváděla od svých 19 let na svět své tři děti. Existovala tehdy jedna jediná kniha a to Péče o dítě od prof. Josefa Švejcara. Zhltla jsem jí a snažila se podle ní řídit. Psalo se tam např. o tom, že řvoucí miminko se nemá chovat, neboť řvaní mu posiluje plíce. Byla to chyba! Později jsem se s prof. Švejcarem velice skamarádila a on mi přiznal, že se v mnohém mýlil…

Moc mne zaujala před nedávnem poznámka Jaroslava Duška v tom smyslu, že děti jsou od malička moc chytré a tvůrčí, dokud je rodiče nezkazí. Pod to bych se podepsala. Nesmíš, musíš, pozor, spadneš, pozor, pozor…snad to dál nemusím rozepisovat, rodiče samozřejmě chtějí pro děti to nejlepší, ALE... to se vše dá najít v téhle velmi dobře napsané knížce. Velice ji doporučuji všem rodičům.

Eva Střížovská

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012