Zamyšlení nad zlem a dobrem

Eva Střížovská 10 2017 Aktuality česky

Prodejte Putinovi Prahu nebo Vary, vzkazují pobouření Ukrajinci. Rozčílil je projev Zemana. Toto je úryvek ze včerejších zpráv INFO.cz

Výroky českého prezidenta Miloše Zemana, který dnes před Parlamentním shromážděním Rady Evropy označil ruskou anexi Krymu za „fait accompli", tedy hotovou záležitost, a Ukrajině poradil dohodnout se s Moskvou na kompenzaci, pobouřily politiky v Kyjevě. Ukrajinská média označila Zemanova slova za "skandální". Zemanovy myšlenky a prudké ukrajinské reakce zaujaly také ruská média.

„Ukrajina nebude prodávat své občany, území, svrchovanost, čest a důstojnost. To se neprodává," citovala ukrajinská tisková agentura Unian místopředsedkyni ukrajinského parlamentu a šéfku ukrajinské delegace ve Štrasburku Irynu Heraščenkovou.

Zemanovo vystoupení označila za „vrchol cynismu", ve Štrasburku podle ní promluvil opak Václava Havla, "antiHavel". Bylo jí líto české delegace, která se podle Heraščenkové musela cítit trapně kvůli Zemanově bezzásadovosti a nemorálnosti.

Ještě více než Zemanova slova ukrajinskou političku rozhořčili ti z evropských poslanců, kteří řečníkovi zatleskali - přestože není žádná novinka, že jsou politici, jejichž čest je na prodej.

„Jestli lze prodat Krym, tak český prezident může Putinovi prodat Prahu a Karlovy Vary. Putin dá peníze i ropu," zareagoval na facebooku poslanec Oleksij Hončarenko z vládní strany ukrajinského prezidenta Blok Petra Porošenka. Zeman podle něj zaprodal památku obětí sovětské invaze v srpnu 1968, protože se mu zrovna hodí zapomenout na ruské tanky v českých ulicích - ale tyto tanky jsou nyní v ulicích ukrajinských měst.

Další ukrajinský poslanec Leonid Emec na facebooku označil českého prezidenta za „darebáka, ničemu a alkoholika", vybízejícího Evropu k družbě s Ruskem, aniž by se jediným slůvkem zmínil o ruské agresi.

„Bylo by zajímavé zjistit, zda by souhlasil, kdyby mu Hitler nabídl kompenzaci za obsazení Sudet," poznamenal na Zemanovu adresu ukrajinský poslanec Borislav Bereza, jehož citoval ruský server Newsru.com. Bereza také řekl, že lékaři Zemanovi doporučili, aby omezil pití alkoholu, ten ale prohlásil, že nebude pít míň. A z dnešního Zemanova vystoupení je podle ukrajinského poslance jasné, že český prezident své slovo dodržel.

Ukrajinský velvyslanec při Radě Evropy Dmytro Kuleba označil Zemana za prostinkého herce, ochotně hrajícího svou roli v představení, jehož režiséři jsou v zákulisí.

Ano, je herec, a to LOUTKA. Stejně jako jeho „kámoš“ Bureš. Za jejich drátky nejspíš tahá Putin.

Od jisté doby mne politika a její loutky nerozčilují. Koukám na ně v TV jako na naprosto nesvéprávné tajtrlíky, kteří poskakují po jevišti. Cítím k nim sice pohrdání, ale i lítost. Jsou slabí a tak přijímají ty chodící drátky od jiných, kteří si připadají silní, ale také nejsou. Jsou to představitelé ZLA a jsou opojeni mocí a chtějí ji pořád víc a víc.. Najděte si na internetu knížku CO NESMÍTE VĚDĚT. Ta zprvu vypadá jako hororové scifi.  Začíná s podezřením na praktiky mocných klanů Rockefelerů a Rotschildů, kteří si kdysi nakradli a pak začali platit své loutky. A také války a to dokonce oběma bojujícím stranám. (jasně prodej zraní je byznys). Zaujalo mne, že jediná loutka, která se jejich moci odmítla podřizovat byl prezident J. F. Kennedy. A byl zabit. A po něm ostatní mužští Kennedyové. Zajímavé, co?

Nemám ráda Václava Klause kvůli jeho nabubřelému egu a šílené amnestii. Ale pozor, on není blbý. Nechtěl Lisabonskou smlouvu a nechtěl tady Sorose. Proč asi? Přemýšlejte.

V pátečních Lidovkách byl dobrý článek od Istvána Léka na téma, ať země, které kolonizovaly Afriku a léta ji drancovaly, si její uprchlíky vezmou a necpou je k nám. Ale oni budou cpát dál. Jsou také totiž loutkami v rukou zlosynů, kteří přicházejí s politikou tzv. globalizace. Ano, smíchat všechny lidi na světě v jednu poslušnou masu, zpitomělou konzumem a odkázanou na banky svých vůdců.

Kdybych byla mluvčí nějaké církve, tak řeknu, že zde panuje ďábel. A lidé jsou mu zaprodáni za prachy a výhody. Ale mluvčí nejsem, spíš jsem optimistka, která hledá vždycky něco hezkého na světě. A ono to funguje. Samozřejmě, že existuje zlo a dobro. Tak jako existuje noc a den. Ale mělo by být v rovnováze. Dovolím si vyslovit myšlenku, že rovnováha chybí proto, že se lidé BOJÍ. Všeho. Že ztratí práci, že ztratí lásku, že nebudou mít na hypotéku. Je mi jich líto, bojí se zbytečně, protože, když se pro něco dobrého rozhodnou, život jim nabídne zase jinou cestu. Věřím, že každý má v sobě nějaký talent, něco dobrého, čím může v životě uspět. Jen si sám sobě naslouchat a nebýt poslušný k něčemu, co ho netěší.

Eva Střížovská

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012