České tisky a novinky ve světě

-ES- 9 2017 Naši ve světě česky

Výborný časopis Čechoaustralan si prosím najděte na naší webové stránce po prvé straně. Stojí za shlédnutí i za přečtení. Je v něm spousta zajímavých materiálů, především rozsáhlý rozhovor s Karlem  Krylem. Kulatý stůl „Spolupráce mezi politiky, Akademií věd ČR a zástupci krajanů“ -  Austrálie stojí za přečtení, Česká škola bez hranic a mnoho dalšího, vlastně všechno je zde profesionálně a čtivě podáno. Prostě si klikněte a budete to vidět!

Stříbrný vítr, který vydává pro své členy Český spolek v Košicích,  přináší v posledním čísle hlavně informace o nastávajících Dnech české kultury v Košicích. Program je opravdu bohatý, kraluje hudba. Na snímku je ženský pěvecký sbor. Vydal několik CD, jedn o krásnější než druhé!

Bohemia je  úžasný časopis pro přátele české kultury v Maďarsku. Je dvojjazyčný s pestrou náplní a s mnoha fotografiemi a kresbami. I když všichni tvůrci tohoto časopisu na křídovém papíru dělají svou práci jak nejlépe mohou, tak myslím, že hlavní duší všeho je Éva Molnárová, Maďarka, který prý v minulém životě byla Boženou Němcovou, o které je také uvnitř listu článek jako samostatná příloha.

Czech Center Museum Houston posílá často oznámení o to, co se tam děje. Především výstavy. Nyní je to Terezin  Gheto Art Goes to Space, více na museum@czechcenter.org

Zprávy o činnosti dostáváme i z australské Canberry, ze Sokola Sydney, z kalifornského San Diega Tam  jsou velmi čilí v organizování zpívánek a tancování v českých krojích i akcí pro děti.

Mnohé sokolské jednoty v celém světě se také chystají na příští rok do Prahy na slet  Ale o tom zase příště.

(Na obrázku je mladý houslista ze souboru Karička v San Diegu.)

-ES-

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012