TAK CHUTNÁ DUHA

Venda Šebrlová 8 2017 Knihy česky

Dětská kuchařka

 

TAK CHUTNÁ DUHA

 

Děti jsou už omrzelé z věčného lítání venku a řevu po lesích, takže trocha tvůrčí práce v kuchyni je zabaví. Už samo menu: zelený tým, červený tým, fialový tým, žlutý tým, oranžový tým... mohou si vybrat z oblíbené barvy zeleninu a ovoce a vařit.

Žlutý tým např. nabízí citronový koláč s polevou nebo zapečené fazole s kukuřicí... Fialové jsou mj. zapečené lilky s rajčaty, červených je řada: od rajčat po jahody a maliny. Všude jsou obrázky výchozích surovin, postup vaření i vábivého výsledku. Fotky jsou ozvláštněny malovanými obrázky, všechno je krásně graficky upraveno. Nevím, jak dalece mohla redakce zasahovat do anglického originálu, ale výsledek je vábivý (a při troše fantazie i voňavý). Víte, jak chutná dýňová polévka? V naší rodině je stejně oblíbená jako rajská a dcera ji vaří za odměnu!

---

Vydavatelství Mladá fronta má při výběru dětských knih výborný tým a šťastnou ruku.

Vybralo např. knihu Zuzy Koolbové: Čoko a Keks o dvou ponících, kteří se s majitelkou stěhují do nového statku - kde straší.

V románu Juliana Clary je rodina Oprsklovi - hyen, které se za lidi pouze vydávají. A zvířátka v nebezpečí u nich nacházejí azyl. Hodně se smějí (Víte, proč se banány nikdy neopalují? Protože se hned sloupou!) V knížce je text proložen krásnými černobílými kresbami a kreslenými vtipy, které posilují pocit sounáležitosti s praštěnou rodinou.

Sally Gardnerová napsala příběh Zmizení Šimona Šťopky o detektivní kanceláři, kde pracují víly. Hledají ztraceného obra Šimona, putují po pobřeží a zamotají se do televizní soutěže. Knížka je určená pro starší děti, které tak bez problémů odlákáte od sladkobarevných a vřískavých pohádek na obrazovkách telefonů i počítačů.

 

Venda Šebrlová

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012