DANIEL HŮLKA a jeho lásky

-red- 6 2016 Rozhovory česky

 

Pořad v divadle Metro, kterým byl Český dialog jedním z mediálních partnerů, byl současně tečkou za divadelní sezónou.

Po představení, které končilo o téměř hodinu později, než byl v plánu, jsme se zeptali obou jeho protagonistů – Daniela Hůlky i Miroslavy Besserové na pár věcí, které nás zaujaly i v samotném jejich scénickém rozhovoru. Oba ten večer oslavili narozeniny, což se diváci dověděli až závěrem večera.

 

Dane, jaké je to, slavit dospělý věk na Den dětí?

Moc narozeniny neprožívám, ale máte pravdu, bude to zajímavé, když mi za pár bude padesát a oslavím je 1. června. Dnešek patřil Mirečce, protože ta má co slavit.

 

Mirko, nevadí vám, že vás Dan oslovuje zdrobnělinou?

U něj mi to nevadí, protože malé děti a stařeny se mají laskat. A Danovi takové oslovení věřím. Je ke mně laskavý, drzý, někdy si dělá legraci, jindy mě umí dokonce respektovat, můžeme si spolu povídat snad na všechna témata, známe se, víme a tušíme i svá bolavá místa.

 

Dane, nemáte strach, že se vás Mirka na jevišti zeptá i nato, co nechcete třeba prozradit?

Myslím, že to nehrozí, ale kdyby přece, určitě se zeptá tak, abych mohl třeba vtipně odpovědět. Dnes večer těch otázek padla spousta a oba jsme vyzkoušeli, co diváka zajímá, co ho pobaví, jak se stane velice rychle naším parťákem. V malém prostoru, kterému jsou naše večery určeny, je napojení na diváka důležité.

 

Ty salvy nečekané salvy smíchu a aplaus vás neruší? Sledovala jsem pozorně reakce nejen vaše, ale i diváků a připadalo mi to, že vedete dialog, aniž by hlediště promluvilo. Pletu se?

Pokud to tak působilo, jsme spokojeni.

 

Mirko, nemluvila jste o svých knížkách, o tom, co připravujete.

Večer byl hlavně Danův, ale z jedné naší společné knížky jsme vycházeli. Daniel Hůlka: Diagnóza Blíženec – ta byla vodítkem večera. Chci, aby Dana diváci poznali jinak, než jako Pána Démonů, či Draculu, protože on se umí proměnit v bezvadného vypravěče, zažil neuvěřitelné věci, má originální historky, díky svému nadšení pro cestování po moři či horách. A když na otázku: Máš nějakou lásku, které jsi nikdy nebyl nevěrný odpoví - Mám dvě, koprovku a kuře na smetaně, je všem v hledišti jasné, co za vtipálka mezi ně přišlo. Pochopitelně se nejen mluví, ale zpívá. Dan zpívá… a nádherně. Jo, a ptala jste se na mé knihy. Vyšel dotisk povídek – Chlapi na odstřel i na lásku, dokončuji konečně knížku o svém muži – Jeden den s nulou a doslova fofruju s fejetony a glosami.

 

Dane, na co pozvete čtenáře Českého dialogu?

Do divadla Hybernia na Sibylu, královnu ze Sáby, kde hraji Šalamouna, do Hudebního divadla Karlín na Draculu. A na velký prosincový koncert k mému pětadvacetiletému působení na hudební scéně, ale o tom si povíme někdy jindy, až se to bude blížit, souhlasíte?

 

Děkujeme za příjemné povídání!

 

-red-

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012