Krajanský festival jubilejní!

-red- 2 2016 Kultura česky

 

10. ročník krajanského festivalu proběhne od 29. 9. do 2. 10. 2016

a bude navazovat na třídenní konferenci na téma „ Krajané a identita “, kterou pořádá Mezinárodní koordinační výbor zahraničních Čechů.

 

Krajany přivítají jako tradičně ve čtvrtek 29. 9. v 10 hodin v hlavním sále Senátu osobnosti našeho politického života. Vystoupení krajanských souborů mohou vidět návštěvníci v pátek 30. 9. od 16 hodin na Hrušovanském náměstí v Praze Dolních Chabrech a v sobotu 31. 9. od 14 hodin v Praze 8 na Zámečku v Libni. Vyvrcholením a současně závěrem festivalu bude tradiční krojovaný průvod všech zúčastněných souborů, který vyjde v neděli 2.10. v 10 hodin na Hradčanském náměstí, na závěr budou odměněny nejlepší soubory a festival bude slavnostně zakončen.

 

V rámci festivalu proběhne mnoho kulturních akcí, krajané mohou navštívit koncert sestavený ze slavných árií českých oper, pro krajany bude uspořádaná výstava krajanských malířů a sochařů a připravujeme pro zájemce i exkurze do významných historických míst Prahy.

Součástí festivalu je i prezentace souborů, kronikáři představí historii i současnou činnost jednotlivých spolků a seznámíme se i s tvorbou krajanských divadelních souborů. Krajané hudebníci, zpěváci, tanečníci, divadelníci i kronikáři jsou srdečně vítáni, stejně jako diváci tohoto tradičního setkání.

Přihlášky stáhnete na www.krajanskyfestival.eu.

Festival organizuje Občanské sdružení Sedm paprsků ve spolupráci s odborem Pracoviště zvláštního zmocněnce pro krajanské záležitosti MZV ČR a Stálou komisí pro krajany žijící v zahraničí Senátu parlamentu ČR.

Vyplněnou přihlášku posílejte na adresu info@sevenrays.cz nejpozději do 30. 3. 2016.

Účinkující, předseda a 1 řidič budou mít ve dnech 28. 9 - 2.10. zajištěno ubytování zdarma, divákům a doprovodu účinkujících souborů můžeme zajistit ubytování v ceně 250.- Kč osoba/noc. Každý soubor může mít maximálně 20 osob (18 účinkujících + předseda + řidič).

 

Věra Doušová

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012