Antikódy Václava Havla

Od smrti Václava Havla uplynou 18. prosince čtyři roky, jeho dílo ale zůstává stále živé. Slavnou sbírku Antikódy, kterou na podzim vydalo nakladatelství Teapot v moderní podobě, s nadšením podporují slavné osobnosti spjaté s Havlovým okolím.
Luxusní bibliofilii s typografickými básněmi, kterými Václav Havel komentoval dění kolem sebe a vyjadřoval názory na svět, podpořil jeho bratr, filozof Ivan M. Havel, i někdejší Havlův přítel Karel Schwarzenberg.
"Velice mě potěšilo nové vydání Antikódů z nakladatelství Teapot. Je to obdivuhodně krásná bibliofilie. Pamatuji se na období, kdy můj bratr postupně své antikódy vytvářel, využívaje možností, které mu tehdy nabízel jeho nový psací stroj. Proto jsem rád, že i typografie nového vydání respektuje tuto okolnost," říká Ivan M. Havel, který Antikódy převzal z rukou společníka nakladatelství Teapot Rudolfa Lešky. Se stejným nadšením knihu prolistoval také Karel Schwarzenberg.
Luxusní edice sbírky Antikódy vyšla v moderním grafickém provedení Johany Kratochvílové a ve výtvarném doprovodu mladého a světově úspěšného malíře Štefana Tótha. Nakladatelství Teapot, které se zabývá vydáváním bibliofilií, jde ve svém speciálním vydání Antikódů proti zavedené tradici, polemizuje s ní a představuje básně zcela nově. Vůbec poprvé jsou například sázeny jiným písmem, než je zaznamenal autor. Mohou tak vyvolat polemiku, nakolik jsou Havlovy typogramy spojeny s poetikou psacího stroje a nakolik jsou na něm nezávislé.
Na fotografii Ivan Havel
Z tiskové zprávy 2Media
How to contribute
The Czech Dialogue exists thanks to voluntary financial donations from people from all over the world.
Even you have the opportunity to contribute to its administration with any amount.
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad