Krajanský časopis Beseda

Lada Topinková 11 2015 Naši ve světě česky

 

Z čísla říjen-listopad-prosinec 2015

 

Zpráva výboru Besedy


Vážení přátelé,

koncem měsíce srpna jsme jako každý rok opékali většího čuníka, asi 56 kg, v našem klubu Beseda v Queanbeyanu. Počasí nám přálo, a i když bylo vcelku chladno, tak nám aspoň svítilo sluníčko k dobré náladě. Účast letos byla obrovská, 79 platících lidí, a když k tomu připočteme děti, které měly jídlo zadarmo, tak naše budova byla nacvakaná. Jak jistě víte z emailu zaslaném po této akci, byla to nejúspěšnější akce prasete na rožni v dějinách našeho klubu.

Poděkování všem, kteří dobrovolně přiložili ruce k této úspěšné akci, dámám, které udělaly zelí na jedničku, všem dámám, které uvařily nadýchané knedlíčky, chlapům, kteří připravili a upekli prasátko do růžova a také všem, kteří pomohli po této akci s umýváním nádobí, talířů a s úklidem našeho klubu.

Dále bych chtěl připomenout, že v neděli 15. listopadu ve 14.00 hodin budeme mít Valnou hromadu, na které se bude volit nový výbor. Veřím, že se tam sejdeme v hojném počtu a že novému výboru přibudou noví členové. Čím více členů ve výboru, tím je lehčí náš klub vést.

Také si zaškrtněte do diáře den 6. prosince, kdy jako každý rok budeme pořádat Mikulášskou nadílku pro naše dětičky.

Jelikož další číslo Besedy vyjde až v lednu příštího roku, tak bych Vám všem chtěl popřát veselé Vánoce, šťastný nový rok a hlavně hodně zdraví.

 

Za výbor Besedy Antonín Vincenc

 

 

Pozvánka

Mikulášská nadílka

Jste srdečně zváni na další setkání s Mikulášem, čertem a anděly, na kterém se můžete těšit na pestrý program se zábavnými hrátkami (hlavně pro nejmenší) s vánoční tématikou!

Vyrobíme barevné ozdoby na vánoční stromeček, svícny z jablek, budeme zdobit vánoční perníčky, zaposloucháme se do známých českých koled a

samozřejmě přijde i Mikuláš s každoroční sladkou odměnou pro děti, co nezlobily!

Neděle 6. prosince 2015 ve 14:00 hodin

Pokud se plánujete zúčastnit, potvrďte prosím obratem svoji účast na e-mailovou adresu info@beseda.org.au, abychom zajistili balíčky a vše ostatní i pro vaše děti!

Zároveň uvítáme příspěvek ve formě malého talířku dobrot na obohacení mikulášského odpoledne a slavnostní nálady. Děkujeme za pochopení.

Prosíme děti, aby se letos na setkání s Mikulášem patřičně připravily. Mikuláš odmění ty děti, co přednesou básničku, zazpívají písničku, zahrají na hudební nástroj atd.... může to být jen kratičký rodinný příspěvek s bratříčkem nebo sestřičkou!

 

(Ilustrační foto: z mikulášské besídky v roce 2014)

 

Lada Topinková

 

Pozn. redakce: o časopisu Beseda vyšla v tomto roce informace viz

http://www.cesky-dialog.net/clanek/6582-predstaveni-casopisu-beseda/  a

http://www.cesky-dialog.net/clanek/6933-vazeni-clenove-a-pratele-klubu-beseda/,

o činnost klubu se píše též v knížce Mezi našimi v Klokánii, pár knížek je ještě k objednání na e-mailové adrese strizovska@seznam.cz.

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012