Pozvánka na charitativní aukci

Dobrý den,
dražbou deseti děl významných umělců, jejíž výtěžek podpoří Centrum Paraple zaměřené na pomoci lidem na vozíku,
začne v první adventní neděli 29. listopadu další veřejná aukce v Paláci Žofín. Už 75. aukční den zde opět pořádá Galerie Kodl společně s Aukční síní Vltavín, v nabídce bude celkem 473 uměleckých děl od 19. století až po současnost za rekordní vyvolávací cenu přes 100.000.000 korun. Na akci bude přítomen i jeden ze zakladatelů Centra Paraple Zdeněk Svěrák.
"Překvapilo mě a ještě víc potěšilo, že se ihned po první květnové dražbě okamžitě přihlásila řada významných umělců, kteří se rozhodli své dílo do dobročinné aukce věnovat,“ říká galerista Martin Kodl.
Svůj obraz daroval třeba Jan Knap, žák světově proslulého malíře Gerharda Richtera. Knapova vynikající, harmonická a meditativně laděná malba s hlubokým duchovním obsahem bude nabídnuta za vyvolávací cenu 180.000 Kč. Podobně velkorysí byli i Stanislav Kolíbal, Lubomír Typlt, Jan Hísek, Aleš Lamr, Bedřiška Uždilová, Anna Kodešová, Jaroslav Valečka a Petr Nikl.
Další informace ráda sdělí:
Magdalena Bičíková, mediální servis charitativní části aukce pro Centrum Paraple
Bicikova@shakespeare.cz, tel. 604 58 60 58
(Jan Knap, Bez názvu, jeden z dražených obrazů)
Jak přispět na provoz
Český dialog vzniká díky dobrovolným finančním příspěvkům lidí po celém světě.
I vy můžete přispět na jeho provoz libovolnou částkou.
Jak publikovat článek
Po domluvě je možné publikovat na stránkách vlastní texty!
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad