IMT Smile a Lúčnica

Olga Szymanská 11 2015 Kultura česky

Netradiční spojení hudby, tance, krásy slovenských  tanečnic a živelné energie hudebníků - to je představení kapely IMT Smile a známého slovenského uměleckého souboru Lúčnica.

 

Spolupráce obou těles se začala rýsovat již roku 2013, kdy kapela IMT Smile do svého klipu k písni S.O.S. uvedla právě krásné tanečnice z Lúčnice. Následovaly rok dlouhé přípravy na výpravnou show. A tak jedna z nejúspěšnějších slovenských kapel se zpěvákem a skladatelem Ivanem Táslerem a legendární soubor slovenské lidové kultury vystoupily koncem minulého roku v tanečně-hudebním představení.

Pro obrovský zájem se oproti původně plánovaným dvěma v Bratislavě a v Košicích odehrálo nakonec představení pět. Rok od svého uvedení je představení, kritiky vychválené a označené jako "show na umělecké úrovni", uváděno nyní v Praze. Fanouškům rockové hudby a stejně tak foklóru se na společném speciálně navrženém poschoďovém a pohyblivém podiu představí stovkou účinkujících.

 

Lze se těšit na propracované umělecké provedení populární hudby a folklóru ve světelné show, s kostýmy a kroji z různých koutů Slovenska tanečníků a tanečnic v mistrovských tanečních číslech. A to v  choreografii uměleckého vedoucího Lúčnice prof. Štefana Nosáľa. A v hitech Ivana Táslera a jeho IMT Smile v netradičních úpravách s orchestrem a pěveckou skupinou. Projekt s propojením dvou navenek diametrálné odlišných uměleckých celků režíroval Ján Ďurovčík, kterého české publikum zná jako choreografa a režiséra úspěšných muzikálů Divadla Kalich: Robin Hood, Osmý světadíl, Pomáda či naposledy Horečka sobotní noci a Atlantida.

Po vyprodaných koncertech na Slovensku s návštěvností padesáti tisíc nadšených diváků je projekt uveden v pražské 02 aréně.

 

 

osa

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012