Sarah Candji

Venda Šebrlová 10 2015 Knihy česky

 

Čerstvé šťávy

z ovoce a zeleniny

 

Všechno začalo tím, že se autorka z rodného Řecka přestěhovala do Londýna. A tělo se změnilo: byla vyčerpaná, bolel ji žaludek a měla deprese. Brala hromady léků - a nic. Přemýšlela, co se děje a pak změnila životní styl, jídlo, víc se hýbala.

„Prostudovala jsem stovky diet, přečetla stohy různých knih o potravinách a surovinách... V dnešním světě dodává strava založená na syrové zelenině potřebné výživné látky, brání vzniku nemocí způsobených nedostatkem živin, a pokud už propukly, pomáhá je léčit.” vysvětluje důvod psaní.

O tomto stylu stravování se vedou dlouhodobé spory. Stačí se podívat na internet. Ale je pravda, že bio zelenina a ovoce, které se v receptech používají, mají údajně až dvakrát víc výživných minerálních látek, než ty ze supermarketu. Šťávy jsou jistě stravitelnější, než celé kousky ovoce a zeleniny - takže je dobré se rozhodovat podle momentálního zdravotního stavu.

Zajímavé jsou recepty na ořechové mléko a máslo, o jejichž účinku my, neznalci tohoto typu stravování, vůbec nic nevíme. Na mléko stačí 30 dkg ořechů nebo semínek namočit do slané vody, nechat odpočinout přes noc, slít, rozmixovat a doplnit litrem kvalitní vody.

S tímto typem stravy je to stejné, jako s hodnocením mnoha jiných zdravých „jídelních” stylů.

 

Každý se musí rozhodnout sám - možná i podle této knihy.

Vydalo nakl. metafora

 

Venda Šebrlová

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012