Tak se zase radostně bojíme

Marina Hofmanová (Hužvárová) 9 2015 Aktuality česky

A opět je tu další konec světa. Tentokrát se prý máme někdy mezi zítřkem a příštím pondělkem srazit s nějakým souputníkem – nebo spíš protiputníkem - na naší nebeské pouti. Jak známo, určitá paralela pravidel silničního provozu platí i na Mléčné dráze. Takže nám třeba dá ono proklamované protiletící druhé těleso přednost v letu, ať už bude ctít pravidlo pravé ruky nebo to vzájemně zvládneme pravidlem zipu. Ale nezoufejte - pro případ nevydařeného třesku tu je pojistka. Všichni, kdož se radostně bojí, se nemusí obávat, že by o svůj strach přišli. Když se totiž s nikým/ničím nesrazíme, nebe má v záloze krvavý Měsíc.

Pokud bychom se měli bát, tak snad toho, že bude v noci 28. září zataženo a neuvidíme úplné zatmění Měsíce. Případně toho, že si při sledování hnědočerveného disku namůžeme krk, nebo si uděláme bouli, když do něčeho/někoho vrazíme.

Jestli máte davovou „vyplašenku“, nežhavte telefonní linky na hvězdárny, ale koukněte na webové stránky Astro http://www.astro.cz/, nebo přijměte pozvání hvězdáře s dalekohledem alias mého kamaráda Pavla Suchana a nedočkavých astronomů na pozorování do Astronomického ústavu AV ČR v Ondřejově. Můžete tam vyrazit hned v pátek a  bez obav - od třetí hodiny odpolední až do půlnoci se vám budou astronomové plně věnovat - koná se totiž Evropská i naše česká noc vědců. Podrobný program zde.

Text a foto HaM

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012