Děkujeme v září

Eva Střížovská 9 2015 Aktuality česky

V poslední době nám na časopis přispěli:

Bronislava Volková, básnířka, výtvarnice, profesorka, přednášející na mnoha univerzitách světa. Žije střídavě  v Indianě v USA a v Česku, kde mívá kromě přednášek i zajímavé  výstavy svých koláží. Povídaly jsme si spolu nedávno na knižním veletrhu Svět knihy a brzy se snad zase setkáme na podzim, který se již nezadržitelně blíží.

Jiří Polák, náš pravidelný podporovatel, žijící ve Švédsku. Ale setkáváme se pravidelně nejméně jednou za čtvrt roku v Praze, kde se s dr. Polákem politologem scházejí i další chytré osobností. Jsou to většinou jedna či dvě dámy a pánové. Mají stejný názor na neúnosnost současné politické scény. A nehodlají se s tím jen tak smířit. Prvním krokem, který je na spadnutí je návrh  nové ústavy. Málokdo si totiž všimnul, že naše ústava je neplatná. Ústavu totiž má navrhovat  a schvalovat  - schválně, kdo to ví? Napište nám!  Brzy o tom přineseme podrobnější zprávy.

Jana Růžičková, řečená Růžička. Není to krásné jméno? Stejně jako Fialka, Pomněnka…Růžička se nechtěla podvolit komunistickému diktátu a tak odešla do Austrálie. Neměla to vůbec lehké, ale to tady za ni nebudu vypisovat. Dnes je naší milou zástupkyní v Austrálii, má dvě velké dcery a nejenže nám nezištně pomáhá, ale i osobně přispěla finanční částkou na Český dialog.

DÍKY VŠEM!!!

Eva Střížovská

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012