Baťova Electra letí do Prahy !

Lada Topinková 5 2015 Aktuality česky

 

27. 5. 2015 v 8:04

Dobrý den, připravuji článek „Baťova Electra letí do Prahy“

a prosím o aktuální info, kdy přistane v Praze.

27. 5. 2015 v 8:46 Letiste Tocna (letistetocna@seznam.cz)

Dobry den.

Zatim mame nastaven cas na zitra v 9 hodin dopoledne, letište Tocna. S pozdravem Nikola Lukacovic

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Zpráva převzatá z facebooku ze dne 25.5.2015

Nejznámější české letadlo se vrací domů. Letoun Lockheed Electra L 10A z roku 1937, kterým před druhou světovou válkou létal podnikatel Jan A. Baťa, je právě v půlce přeletu ze Spojených států.

Do Prahy ho veze zakladatel portálu Seznam Ivo Lukačovič, a to konkrétně na letiště Točná (leží na jižním okraji metropole), které mu také patří. Lukačovič je nyní na palubě Electry, kterou pilotuje jeho bratr Nikola spolu s Milanem Vacíkem. „Běžné komerční lety jsou ve srovnání s tímto velmi snadné. Není to jen o startu, letu a přistání,“ uvedl Nikola Lukačovič, let potrvá dva týdny, má celkem 12 zastávek.

Sedm a půl tisíce kilometrů dlouhá cesta zatím není úplně bez problémů: posádka v Grónsku zjistila, že z jednoho motoru uniká olej, a při přeletu na Island se kvůli nízkým mrakům letadlo tak tak vyhýbalo plovoucím ledovcům. Dnes čeká Electru nejdelší přesun nad Atlantikem: z Islandu zamíří na sever Skotska. Dále pak cesta povede přes Anglii a Německo do Česka.

Lukačovič je velkým fanouškem létání, Baťovo letadlo koupil od amerického multimilionáře a sběratele Jima Almonda.

„Electra bude zdaleka nejcennější letoun. A nejenom u nás, ale i v celém Česku.“

-----------------------------------------------------------------------

„V českých muzeích ani v soukromých sbírkách neexistuje letadlo takové historické hodnoty, navíc s unikátním vztahem ke konkrétní osobnosti českého i světového významu,“ řekl Milan Mikulecký z letiště Točná.

Lockheed Electra L-10 A výrobní číslo 1091 byl v roce 1937 vyroben pro slavnou americkou pilotku Amelii Earhartovou, první ženu, která přeletěla Atlantský oceán. Letoun ale nakonec zakoupil obuvnický magnát Jan Antonín Baťa, jenž s ním podnikl jako první Čech cestu kolem světa. „Letadlo je také jediné, které se podařilo v roce 1939 zachránit před nacistickou okupací Československa a nepadlo do rukou Němců,“ upozornil Mikulecký. Na jeho palubě létala rovněž řada legendárních československých letců sloužících během druhé světové války v britském letectvu. Stroj sám se do válečného konfliktu také aktivně zapojil, když hlídkoval nad kanadskými pobřežními vodami a pátral po německých ponorkách. Také jeho poválečné osudy jsou mimořádně zajímavé. Letadlo bylo po určitou dobu ve vlastnictví hollywoodské dětské filmové hvězdy Margaret O‘Brienové a využívali ho i mexičtí pašeráci k přepravě marihuany do USA. Nakonec skončilo v rukách texaského milionáře a sběratele historických letadel, od něhož se je, po čtyřletém jednání, v němž českým zájemcům pomohl i bývalý republikánský prezidentský kandidát John McCain, podařilo zakoupit pro plánované muzeum na letišti Točná.

Na celém světě se dochovalo pouze šest kusů letounu, přičemž právě Baťův stroj je jediný, který je stále letuschopný. Letadlo se navíc zachovalo téměř celé v původním stavu. Vyměněny byly pouze plechy u motorů a změnil se jeho nátěr. Současné vnější zabarvení vychází z kamufláže, kterou letadlo mělo v době, kdy sloužilo v kanadském letectvu. Interiéry ale zůstaly nezměněny, a to včetně sedaček a jejich potahů, což dokazuje srovnání s dobovými fotografiemi.

 

Letecké Muzeum Točná, s.r.o.

Radlická 2 150 00 Praha 5

http://www.tocna.cz/

letistetocna@seznam.cz

tel: 724443882

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012