Beseda a křest CD s pianistkou Boženou Steinerovou

-red- 5 2015 MČK česky

Už 27. dubna proběhla další naše klubová akce, tentokrát v prostorách Vzdělávacího centra Židovského muzea v Praze. Besedovali jsme s Boženou Steinerovou, vynikající pianistkou, která nedávno vydala své nové CD. Zazněly z něj ukázky, ale především zaznělo mnoho zajímavého o hudbě, o působení interpretky na domácích i zahraničních pódiích, jejích studiích v Rusku, kariéře v Německu i jinde v zahraničí, o intermezzu v Izraeli i návratu do Prahy.

Podvečer měl báječnou atmosféru i díky vnímavému publiku, s otázkami na umělkyni pomohl průvodkyni večera Martině Fialkové i houslista Jaroslav Šonský, jinak též spolužák Boženy Steinerové ze studií na pražské HAMU.

Umění interpretky si můžete poslechnout i vy. Zájemci o koupi CD s nahrávkou 6. klavírní sonáty A dur D. Šostakoviče a 3. sonáty f moll J. Brahmse mohou kontaktovat naši redakci (cesky-dialog@seznam.cz), kde jsou CD k dispozici. Cena je 350,- Kč, koupí CD přispějete i redakci Českého dialogu.

 

S Boženou Steinerovou vznikl rozsáhlý rozhovor, který si zanedlouho budete moci přečíst v příslušné rubrice a také na jeho zveřejnění upozorníme v dalším Aktuálně...

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012