Bůh v mém životě - František Tuháček

-ES- 5 2015 Ostatní česky

 

 

Můj preventista

S panem Františkem Tuháčkem jsem se seznámila (nejprve písemně) ještě, když žil v emigraci v Norimberku.

Byl mým čtenářem a dopisovatelem. Měl za sebou těžké doby komunistického vězení a práce na uranu. O tom mi však nepsal. Psal o létání a o autech a hlavně – o tom co jíst, aby byl člověk zdravý. Když se brzy po „sametu“ přestěhoval do Blatné, telefonovali jsme. Byly to milé rozpravy. Nazvala jsem ho léčitelem. Ale namítal, že je jen preventistou. Díky jeho radám jsem se např. přestala cpát horami rajčat, když mne upozornil, že mi to vadí na klouby. Věděli jste, že v krásných a dobrých rajčatech je mj. i látka, která škodí kloubům? Později o tom byl zajímavý pořad v naší tv. O tom, že na čištění těla od jedů je dobré vypít ráno vymačkaný citrón do sklenice vody, to už se dneska dost ví, ale pan Tuháček toho ví o mnoho víc. A vždycky mi ochotně a účinně poradí. Je to moc hodný člověk a jeden z těch mnohých, komu komunisté ublížili. Snad mu nebude vadit ten můj název…a teď co napsal:

 

Bůh v mém životě

Chráněn nad zemí i pod ní

 

Létat jsem začal před desítkami let v rámci předvojenského výcviku a k této činnosti jsem se pak dostal v životě mnohokrát. Například v práci pro geologický průzkum, kdy jsme létali nízko nad zemí a kopírovali terén pro co nejpřesnější GAMA měření. Tam byla Pánova ochrana doslova bezmezná. Důkazu pro tvrzení o Boží pomoci a vyslyšení modliteb mám bezpočet i z pozdějších pracovišť, poslední je z letošního 22. června. Když jsme se vraceli z proletu nad Hlubokou, asi po hodině přestal motor táhnout. Musel jsem „sednout“ do vysoké řepky – v tom místě měla 1,7 metru! V takovém případě se letoun s pevným podvozkem obvykle převrací na záda. Nám se nestalo vůbec nic, ani jsme se neuhodili. U téhož letadla jsem měl už z jara zkrat drátu v kabině, což způsobilo totální zamoření kouřem. Stalo se to už při vzletu a mně se stroj – nevím ani jak – podařilo přivést s pomocí Boží zpátky na zem. Můj život zkrátka ještě neměl skončit, Bůh má se mnou asi ještě další záměry a pomáhá mi, moje prosby slyší. Jako ve vězení v roce 1969, kdy mne nechali na Ruzyni v pozemní kobce celého půl roku. Jen díky modlitbě jsem se nepomátl, třebaže zhruba po třech dnech jsem ztrácel pojem o tom, kdy je den, nebo noc...

František Tuháček

--------------------------------------------------------------------

 

František Tuháček

 

Víte, že Vás nemusí trápit zdraví?

Víte, že i rakovinu v pokročilém věku stadiu lze vyléčit stravou a bez medikamentů?

Víte, že Vás nemusí bolet klouby, páteř a zuby?

Víte, že můžete mít podstatně menší spotřebu u Vašeho auta?

Víte, že nemusíte už nikdy měnit olej u Vašeho auta a motor nebude mít vůbec žádné opotřebení? Mám zkušenosti s ním přes 30 roků!

Víte o tom, že můžete rapidně zvýšit účinnost Vašeho kotle?

Víte o tom, že se můžete účastnit tvorby čisté energie jednoduchým spalováním vody?

Víte o tom, že město Blatná nevyužívá Lomnici k tvorbě čisté energie bez zásahu do této říčky?

Víte o tom, je jedna osoba může hrát čtyřručně?

 

 

Vážení – těším se na Vaši odpověď.

Zdraví Vás starý, ale ZDRAVÝ

Fr. Tuháček, Písecká 558, 388 01 BLATNÁ

Tel. 723 937 221 nebo 384 971 285

E-mail: frantisek.tuhacek@seznam.cz

 

 

(Foto je z knihy Fotolet 23012, kterou připravil Josef Švejda.)

 

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012