Brendan Brazier VEGAN V KONDICI

V patnácti letech se rozhodl, že bude profesionálním sportovcem. Vyvolil si triatlon (plavání, kolo, maraton) a chtěl se jím živit. Věděl, že ho čeká život plný úmorných tréningů a možný neúspěch. Jako všechny. Ale on se na rozdíl o kolegů začal ptát, proč jsou někteří lepší?
Přečetl spousty článků i rozhovorů, zkoušel kde-co a zjistil, že rozdíl je ve stravě. Když v 90. letech začala móda rostlinné stravy, někteří trenéři měli jednoznačný názor: buď budeš sportovat nebo jíst jen rostlinnou stravu!
Brazier (40) hledal nejkvalitnější potraviny sedmnáct let! Teď už má jasno: vznikl styl zvaný Thrive Diet, který slouží k snižování stresu a uchování zdraví. Tělo běžného Američana je podle jeho poznatků při běžné stravě vystaveno stejnému stresu jako tělo vytrvalce.
Autor je dvojnásobným mistrem Kanady v ultramaratonu (50 km) a je po celém severním kontinentě známým řečníkem na shromážděních a v televizích. Veřejnost je přesvědčená, že má pravdu. Jeho dieta slouží nejen zdraví, ale také šetří životní prostředí.
V knize jsou recepty nejen např. na saláty či burgry, ale také návody na správné klíčení semínek... Najdete tam i stravovací plán na 12 týdnů (6 jídel denně!) a pro nás, laiky, i slovníček pojmů. Začíná Antioxydanty a konči Volnými radikály.
Kniha je i pro laiky zajímavá a pěkně graficky zpracovaná.
Vydala Mladá fronta
Venda Šebrlová
How to contribute
The Czech Dialogue exists thanks to voluntary financial donations from people from all over the world.
Even you have the opportunity to contribute to its administration with any amount.
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad