Brendan Brazier VEGAN V KONDICI

Venda Šebrlová 5 2015 Knihy česky

 

 

V patnácti letech se rozhodl, že bude profesionálním sportovcem. Vyvolil si triatlon (plavání, kolo, maraton) a chtěl se jím živit. Věděl, že ho čeká život plný úmorných tréningů a možný neúspěch. Jako všechny. Ale on se na rozdíl o kolegů začal ptát, proč jsou někteří lepší?

 

Přečetl spousty článků i rozhovorů, zkoušel kde-co a zjistil, že rozdíl je ve stravě. Když v 90. letech začala móda rostlinné stravy, někteří trenéři měli jednoznačný názor: buď budeš sportovat nebo jíst jen rostlinnou stravu!

Brazier (40) hledal nejkvalitnější potraviny sedmnáct let! Teď už má jasno: vznikl styl zvaný Thrive Diet, který slouží k snižování stresu a uchování zdraví. Tělo běžného Američana je podle jeho poznatků při běžné stravě vystaveno stejnému stresu jako tělo vytrvalce.

Autor je dvojnásobným mistrem Kanady v ultramaratonu (50 km) a je po celém severním kontinentě známým řečníkem na shromážděních a v televizích. Veřejnost je přesvědčená, že má pravdu. Jeho dieta slouží nejen zdraví, ale také šetří životní prostředí.

V knize jsou recepty nejen např. na saláty či burgry, ale také návody na správné klíčení semínek... Najdete tam i stravovací plán na 12 týdnů (6 jídel denně!) a pro nás, laiky, i slovníček pojmů. Začíná Antioxydanty a konči Volnými radikály.

Kniha je i pro laiky zajímavá a pěkně graficky zpracovaná.

 

Vydala Mladá fronta

 

Venda Šebrlová

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012