Zahájení výstavy Protektorát a jeho konec

5 2015 Aktuality česky

 

Dne 4. května 2015 byla slavnostně zahájena výstava Protektorát a jeho konec, která se koná při příležitosti 70. výročí ukončení 2. světové války v budově Akademie věd České republiky v Praze na Národní 3. Vernisáž otevřela současně i výstavu Na prahu svobody. Vítězství 1945, kterou připravil Historický ústav AV ČR, v. v. i., a která se koná ve stejných prostorách.

 

Výstava Protektorát a jeho konec přibližuje návštěvníkovi klíčová, i když někdy možná poněkud pozapomenutá místa, spojená s protektorátní historií především Prahy. Na jednotlivých panelech najde návštěvník informace nejen o známém Petschkově paláci, místu, kde sídlilo gestapo, ale třeba o dnes bohužel skoro zapomenutém Hagiboru, místě, kde byli internováni pražští Židé, nebo o nakladatelství Orbis, které sehrálo obrovskou roli v nacistické propagandě. Výstava je doplněna řadou dobových knih, tiskovin a map.

 

Výstavu připravilo Středisko společných činností AV ČR, v. v. i. ve spolupráci s Nakladatelstvím Academia a je možné ji shlédnout až do 4. června 2015 v přízemních prostorách Akademie věd České republiky, Národní 3, Praha 1. Výstava je otevřena v pracovní dny od 9 do 19 hodin, vstup je volný.

 

Tisková zpráva Nakladatelství Academia, 4. 5. 2015

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012