Cesta k vánočním medovým perníčkům

Lada Topinková 12 2014 Ostatní česky

Cesta k vánočním medovým perníčkům

Pečivo z mouky a medu se nacházelo již v egyptských hrobech. Existují písemné zmínky o pernících různých tvarů rozdávaných při slavnostech a svátcích ve starém Řecku, hliněné formy na perníky byly nalezeny při vykopávkách v Itálii.

První informace o perníku v Čechách je ze 14. století. Původní perník byl tvrdý, sloužil spíše ke strouhání a posypání a ochucení kaší. Původně se perníky vyráběly pouze z mouky (žitné) a vody. Pro vláčnost a chuť se přidávalo nejdostupnější sladidlo – med. Dále se perníky kořenily, čímž se z nich stalo sváteční pečivo. Podle tehdy obvyklého přichucování pepřem (latinsky piper – dodnes specialita v okolí Benátek v Itálii, ale i ve Švédsku) vznikl i název perník (původně peprník).

Vývojem (v 16. století se kvalita staročeského perníku určovala kvalitou medu a dále přidávaným kořením, často dle tajných receptur)  a i dnes se těsto na perník zadělává z pšeničné mouky, medu, koření a kypřidla.

Ve středověku byly mělké formy na perník hliněné, později (17.- 18. století) dřevěné. Dřevěné formy (tzv. kadluby) vyráběli zlatníci, rytci nebo řezbáři (nejčastěji z hruškového dřeva). Původní perníky se nezdobily, byly ozdobou již svým tvarem. Tovární výroba cukru přinesla perníky vykrajované plechovými tvořítky (19. století) a zdobené.

České země byly (a snad dosud jsou) velmocí ve výrobě perníku. Začátkem 20. století vzniklo několik továren na perník, nejznámější je dodnes pardubická. Výroba perníku se v Pardubicích traduje již od 15. století. První perníkář v Pardubicích je připomínán archivními prameny již k roku 1515. Cech perníkářů existoval již v době Viléma z Pernštejna. Právo vyrábět perník potvrdila v roce 1756 rakouská císařovna Marie Terezie. Pardubický perník může od 27. února 2008 oficiálně užívat ochrannou známku Evropské komise. Pardubičtí perníkáři tak získali konkurenční výhodu oproti výrobcům nejrůznějších napodobenin. Ochranná známka zaručuje českému perníku exkluzivitu, nikdo na světě ho nesmí napodobit. Recept na pravý pardubický perník je však přísně střežen a chráněn.

Speciální vánoční cukroví a zejména jeho domácí pečení je česká tradice. A jedním z druhů jsou perníčky. Každá rodina  má své recepty na jejich výrobu.

Jeden z rodinných receptů na perníčky: 25 dkg medu a 15 dkg cukru krystal rozpustit (povařit), přidat postupně 6 dkg Hery, prášek do perníku, koření do perníku (skořice, nové koření, hřebíček, citronová a pomerančová kůra, anýz), 50 dkg mouky, 1 vejce + 1 žloutek, lžička sody bicarbony. Uhníst hladké těsto, nechat odležet. Vyválet placku, vykrajovat, umístit na hodně vymazaný plech nebo pečící papír. Péct v troubě rozehřáté na 180 stupňů, stáhnout na 150 (spíš sušit) asi 15 minut. Po upečení potřít ještě teplé vejcem s mlékem.

Zdobení  perníčků bílkovou polevou Cukr moučka extra jemný a ještě prosít, metlovým šlehačem rozšlehat, na 1 bílek cca 140-150 g cukru, trochu citronové šťávy a 2 lžíce škrobové moučky.

 

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012