Osmdesátníci lektoři, sedmdesátníci studenti – nový školní rok akademie Života 90 začíná.

8 2014 Aktuality česky

Praha, září 2014

V domě Života 90, vulici Karolíy Světlé, se otevírají tři desítky kurzů. Hodiny angličtiny, italštiny nebo španělštiny, jóga, pilates, břišní tance, výtvarné kurzy, keramika, trénování paměti, šití nebo počítačové kurzy různých úrovní a další aktivity. To je náplň nového akademického roku Akademie seniorů a přilehlého Centra denních služeb Života 90. V pondělí 25. srpna zahajuje spolek Život 90 zápisy, výuka začíná 8. září. Vítaní jsou všichni senioři.

V Akademii seniorů Života 90 působí v současné době tři desítky dobrovolníků. Většina z nich vede kurzy déle než pět let. „Naši lektoři jsou senioři-dobrovolníci, kteří nám pomáhají udržet vzdělávání na vysoké úrovni za přívětivé ceny,“ vysvětluje vedoucí Centra denních služeb Života 90 Štěpánka Vajdová. „Největší zájem je u nás o jazykové kurzy, vede angličtina, zájem je i pohybové kurzy.“ Dodává, že 90 % klientů jsou ženy a v kurzech není místo pro stereotypy – například v lekcích břišních tanců tančí jen ženy ve věku 60+ a osmdesátiletá frekventantka není žádnou výjimkou.

Přihlašovat do kurzů se zájemci mohou denně osobně na recepci Života 90 (Karoliny Světlé 18, Praha 1) nebo na telefonu 222 333 555. Kompletní seznam kurzů najdou zájemci na webových stránkách www.zivot90.cz nebo na recepci Života 90.

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012