Osmdesátníci lektoři, sedmdesátníci studenti – nový školní rok akademie Života 90 začíná.

Praha, září 2014
V domě Života 90, vulici Karolíy Světlé, se otevírají tři desítky kurzů. Hodiny angličtiny, italštiny nebo španělštiny, jóga, pilates, břišní tance, výtvarné kurzy, keramika, trénování paměti, šití nebo počítačové kurzy různých úrovní a další aktivity. To je náplň nového akademického roku Akademie seniorů a přilehlého Centra denních služeb Života 90. V pondělí 25. srpna zahajuje spolek Život 90 zápisy, výuka začíná 8. září. Vítaní jsou všichni senioři.
V Akademii seniorů Života 90 působí v současné době tři desítky dobrovolníků. Většina z nich vede kurzy déle než pět let. „Naši lektoři jsou senioři-dobrovolníci, kteří nám pomáhají udržet vzdělávání na vysoké úrovni za přívětivé ceny,“ vysvětluje vedoucí Centra denních služeb Života 90 Štěpánka Vajdová. „Největší zájem je u nás o jazykové kurzy, vede angličtina, zájem je i pohybové kurzy.“ Dodává, že 90 % klientů jsou ženy a v kurzech není místo pro stereotypy – například v lekcích břišních tanců tančí jen ženy ve věku 60+ a osmdesátiletá frekventantka není žádnou výjimkou.
Přihlašovat do kurzů se zájemci mohou denně osobně na recepci Života 90 (Karoliny Světlé 18, Praha 1) nebo na telefonu 222 333 555. Kompletní seznam kurzů najdou zájemci na webových stránkách www.zivot90.cz nebo na recepci Života 90.
Jak přispět na provoz
Český dialog vzniká díky dobrovolným finančním příspěvkům lidí po celém světě.
I vy můžete přispět na jeho provoz libovolnou částkou.
Jak publikovat článek
Po domluvě je možné publikovat na stránkách vlastní texty!
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad