Žena v černém - Anděl smrti

Venda Šebrlová 8 2014 Knihy česky

Martyn Waites

 

Až bude deset večer a děti už konečně budou spát, uvařte si kávu. Protože nepůjdete do postele, dokud knížku nedočtete. Má dva názvy, je totiž volným pokračováním bestselleru Susan Hillové, fantasticky napsaného duchařského románu Žena v černém.

 

Na podzim 1940 převážejí učitelky děti z bombardovaného Londýna na venkov. V tomto případě to ani pro dvě ženy, ani pro školáky není dobré místo - dům je opuštěný, strašidelný a na bahnisku.

A začne tam strašit - a taky se ke konci ozývají motory letadel. Děti se bojí. Ozývá se popěvek: „Jannet Humfryeová zlá, dítě svoje ztratila... umřelo jí v neděli, viděli ho v pondělí... ententýky,entety, kdo je další? Přece TY!” A v krytu vládne šero, kolem stěn, v koutech a škvírách se začínají kupit stíny... Koho si vybere černá postava? Raději neotvírat oči, protože máte její mrtvolně bledý obličej jen pár centimetrů od svého! A ječí vám do obličeje.

Děti umírají, Edward se objevuje v jiném čase a učitelka jej chce zachránit z Domu u Úhořího močálu. Je čím dál hůř!

Už původní román byl v roce 2012 velmi úspěšně zfilmován s Danielem Radcliffem (Harry Potterem) v hlavní roli a od roku 1989 se hraje jako divadelní hra po celém světě.

Kdy jindy si můžete dovolit se bát, než když víte, že příběh dobře dopadne. Nebo snad ne? Já jsem četla do tří do rána...

Knihu vydala METAFORA

 

Venda Šebrlová

 

 

 

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012