Proklatý Afghánistán

Venda Šebrlová 7 2014 Aktuality česky

Neznáme ještě jejich jména - ale to není důležité. Víme, že čtyři mladí vojáci byli zabiti na druhém konci světa, protože bránili pronikání terorismu do dalších zemí. Sebevražedný atentátník se přidal do skupiny lidí, kde s vojáky stálo také jedenáct dětí a braly si od vojáků propisovačky. Ten zločinec se odpálil a zabil čtyři české vojáky, pátý je v americké polní nemocnici a není schopný převozu. Samozřejmě, že zabil také děti - ale co to pro jeho životní názor znamená? Zabíjet je přece tak snadné a jednou - jednou bude na celém světě vítězem Alláh a jeho stoupenci. A kdo zemře pro Alláha, dostane se okamžitě do nebe a tam na něj čekají zástupy panen a všeho dostatek. Proti takovým zarputilcům se velmi těžko brání, a proto jsou v Afghánistánu kromě jiných i naši vojáci.

Okamžitě po uveřejnění zprávy se začaly na internetu objevovat reakce. Že kluci byli vlastně žoldáci, bojovali za peníze a museli počítat s tím, že je někdo zabije.

S tím samozřejmě počítat museli. Ale to neznamená, že se to muselo stát! Ti debilové na internetu píší, že vojáci budou mít velkolepý pohřeb, jejich rodiny budou zajištěny a že se tedy vlastně nic nestalo.

 

Nic se nestalo? Jsou mrtví! A teď o nich s pohrdáním píší zamindrákovaní chlapi, kteří s vyvalenými pupky sedí u počítače a sami by nešli na pomoc ani vlastní babičce. Jsou to ti, kteří rozumějí všemu - od politiky po fotbalové mistrovství světa. A byli by první kdo by ječel, až by se terorismus dostal až do Evropy (což není vyloučeno, podívejte se na třeskutou situaci na Blízkém východě)! Nadávali by na policii, na vojáky, na ministry, na sousedy... Nemyslím, že by šli bojovat. Někde v koutě by kňučeli, že to bylo přece jasné a že oni to už dávno říkali...

Jsem zhnusená a stydím se za ně. Nejsou to totiž negramotové, když pracují s počítačem! Takže by měli mít v hlavě alespoň pár mozkových buněk!

Venda Šebrlová

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012