Supermáma

Venda Šebrlová 7 2014 Knihy česky

Lucie Sunková:

Supermáma

 

Kubík jde poprvé do školky. Těší se na buchtičky s krémem (ty maminka nepeče), na nové kamarády a hračky. Všechno vypadá normálně do chvíle, kdy maminka objeví „ve výloze zvláštních starých věcí" strakatou kabelku a koupí si ji. Jenže - ta kabelka je kouzelná...

 

Maminka se díky ní mění na batmanku ve chvíli, kdy ji Kubík zavolá a potřebuje pomoci. Poprvé to bylo chvilinku po nákupu, kdy vítr odfoukl chlapečkovi čepici - maminka v rudé pláštěnce ji zachránila.

Pak pomáhá uplakaným dětem ve školce, aby se jim nestýskalo po maminkách. Objeví zloděje, vyžene vši z dětských vlásků, na školním dvoře zvětší iglú tak, aby se do něj všichni vešli.

Ale především spraví autíčko Míšovi, který je autista („autíčko s rozbitým motorem” říká Metoděj), pomáhá ve sněhu hledat Emilčino naslouchátko a díky ní (a jejímu balónu) se na věž hradu dostane i vozíčkář Zdenda.

 

Děti si díky této knížce uvědomí, že nejsou všichni lidé stejní a někteří potřebují pomoci. I malýma dětskýma ručičkama... A vůbec neuškodí, když i ony v duchu pošeptají: „Maminko, prosím, pomoc!”

 

Knížku ilustrovala sama autorka a obrázky jsou stejně svěží a půvabné, jako její čeština. Vymysleli byste takovou proměnu? „Znenadání se z kabelky vynoří známý barevný vír. Obkrouží maminku a rázem z ní je SUPERMÁMA připravená zasáhnout. Jedním pohybem odklopí okno a roztáhne plášť. Plavným skokem přistane na střeše protější budovy. Dalším skokem se odrazí od střechy nedalekého divadla a pak už nad střechami domů letí k nám.”

 

Vydala Mladá fronta

- Venda Šebrlová -

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012