Beseda s Petrem Bískem

3 2014 Ohlasy a názory česky

V pondělí 24.února byl hostem Českého dialogu v Městské knihovně v Praze Petr Bísek. Další z mnoha vynikajících osobností, které opustily naši zemi v době totality za svoji cestou za svobodou. Pořídil jsem zvukový záznam z tohoto nádherného večera. Bohužel na závěrečnou debatu už mi nezbyl čas. Poslechněte si jeho rozhovor s Martinou Fialkovou, redaktorkou Českého dialogu, který tento rozhovor v rámci činnosti Mezinárodního českého klubu zorganizoval.

http://www.pecina.cz/files/Sinagl/MK-Praha-Bisek-240214.WMA

Přestanete vnímat čas, bude vás nutit zamyslet se i nad sebou samým a skutečnými hodnotami za které stojí bojovat, pracovat a žít. Před panem Bískem můžeme jen smeknout. I pro něho platí slova, která pronesl na adresu čs. pilotů RAF Winston Churchill: „Ještě nikdy na poli lidského konfliktu nedlužilo tolik lidí za tak mnoho tak málo lidem.“ Patří do dlouhé řady krajanů, kteří pro naši zemi v zahraničí i pro krajany samotné, vykonali obrovský kus práce o kterých se na školách nevyučovalo, nevyučuje a hned tak nebude, ačkoliv by se mělo. Nebudeme-li znát příklady skvělých osobností, hrozí, že se pro mládež stane příkladem pravý opak s patřičným dopadem na společnost a budoucnost země.

O setkání napsala článek i redaktorka ČRo Milena Štráfeldová: Petr Bísek o Amerických listech i veslování.

Připomínám článek z ledna 2008: Exulant Bísek: Známého z dětství Klause za prezidenta nechci z něhož vyjímám: „Václava Klause znám ještě z Prahy. Hráli jsme spolu košíkovou. Už v té době si myslím, že to byl trochu egoista, a teď je to s ním stále horší a horší, jak stárne. Klause bych určitě do Bohemian Hall nepozval a myslím, že nikdo z exulantů, protože on nás nemá rád. Je příliš vidět, že nereprezentuje stát, ale především sám sebe. Chce se maximálně zviditelnit, i když tím poškozuje zemi.“

 

Jan Šinágl, 27.2.2014

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012