"Mezi našimi v Klokánii".

2 2014 Ohlasy a názory česky

Znovu jsem se ponořila do Vašeho putování Austrálií, mezi lidmi se srdíčkem na dlani, mezi nádhernou přírodou, pohodou, relaxem. Kniha působí jako balzám na duši. Člověk skoro jedním dechem čte o lidech, kteří jsou laskaví, milí, zajímaví, poradí, pomůžou a vůbec se neptají "co za to", nebo "proč" apod. Vše, co jste s nimi prožila, bylo nezištné, upřímné, poctivé. Jako by se člověk ponořil do pohádky.

Snažím se být optimistkou a hledat  takové lidi v  mém okolí. Neříkám, že se to nedaří, to bych lhala, ale občas je to spojeno "něco za něco", nebo honbou ne za poznáním, což bych uvítala, ale honbou za majetkem.

Přála bych každému, aby si tuhle knihu mohl přečíst, aby poznal sílu a krásu těch lidí, o kterých píšete. Moc bych si přála, aby si každý  člověk z ní vzal alespoň kousek toho kouzla osobností těch lidí, na které můžeme být právem pyšní.

Proto mne hodně zamrzí, když slyším názor, jak jsou lidi, kteří emigrovali tzv. "za vodou"  a "ať nám neradí", "ať si hledí svého bohatství". Dávám jim za pravdu v tom, že jsou bohatí, ale  duší, srdcem a to je to, co každý opravdu nemá. Lituji lidi, kteří pro majetkový maraton, zapomínají na to, co je v životě důležité. Touhle  knihou vždy načerpám energii. Ta kniha v mé knihovně velmi cenná (i když už celkem ohmataná tím, jak ji beru často do ruky).

Pavlínka G., Luhačovice

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012