Žít s tajemstvím víry

-red- 4 2003 Knihy česky

Nakladatelství Lidové noviny vydalo novou knížku Tomáše Halíka

ŽÍT S TAJEMSTVÍM VÍRY

Podněty k promyšlení víry.

Prof. PhDr. Tomáš Halík, vzděláním filosof, sociolog, teolog a religionista. Za totality činný v náboženském a kulturním disentu, nyní profesor Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, farář Akademické farnosti v Praze a prezident České křesťanské akademie, člen Evropské akademie věd a umění. Jeho knihy a články vycházejí ve významných nakladatelstvích v řadě zemí. Za knihu Vzdáleným nablízku obdržel Cenu za nejlepší teologickou knihu Evropy za rok 2009/2010.

V knize Žít s tajemstvím víry autor vybral klíčové myšlenky z publikací posledních patnácti let své tvorby a utřídil je do dvou svazků podle nejzávažnějších témat, jimiž věnoval pozornost. V tomto, prvním, díle jsou to především centrální otázky víry, zrající v neustálém rozhovoru s pochybností a nevírou.

„Posláním víry není utišit naši žízeň po jistotě a bezpečí, nýbrž naučit nás žít s tajemstvím. Dát prostor víře předpokládá osvobodit se od iluze, že hloubku pravdy můžeme plně uchvátit svým věděním a převést ji do svého vlastnictví a režie.“

Prof. PhDr. Halík mívá mj. kázání v kostele Sv. Salvatora na Starém Městě pražském. Pražané, ale i občané z jiných měst a míst se zde shromažďují dlouho před začátkem… a odcházejí domů s nadšením a posíleni ve víře.

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012