Kočár z Vídně přijel do Prahy

-red- 1 2014 Ostatní česky

Kočár z Vídně, to je jediná restaurace, která v Praze nabízí typickou vídeňskou – nebo chcete-li rakouskou kuchyni. Najdete ji v Saském dvoře na malostranské straně u Karlova mostu.

 

Je s podivem, že taková tu nevznikla už dávno, snad že je Vídeň tak říkajíc „za rohem“ a můžeme si tam snadno dojet.  Jenže ne všichni ve shonu za památkami, výstavami či za prací stihneme ochutnat, co bychom chtěli. Kulinářské zážitky si ted´ konečně můžeme v nejvyšší kvalitě zopakovat i v Praze. Navíc ve vytříbeně vkusném prostředí, připomínajícím mocnářské časy – včetně bust Františka Josefa i krásné císařovny Sissi, každého v jednom salonku. A ve zlatém, císařském salonku najdeme tento slavný pár ještě i  společně.

 

Jednoduchost a zároveň útulnost klasicizujícího interiéru působí na návštěvníka příjemně. V jarních a letních měsících lze posedět i venku a nechat se – alespoň v myšlenkách – unášet do minulosti kočárem, kterých bývala Vídeň (i Praha) kdysi plná. Krásný exemplář totiž stojí hned u vchodu do restaurace a doslovně tak ilustruje název podniku.

 

Čím tedy podráždit chuťové pohárky? Zdejší menu není sice příliš rozsáhlé, zato nabízí opravdu to nejtypičtější: jako předkrm například štýrské šneky nebo jemný hovězí sulc. Je nutné ochutnat některou z polévek – co třeba krémová česneková? A pak už pověstný telecí řízek přes celý talíř s vynikajícím vídeňským bramborovým salátem. Lehčí variantou může být i ve Vídni tolik oblíbený candát, nejlépe na grilu. Pro vegetariány jsou tu různé úpravy typických špeclí, také saláty. A další speciality? Beuschel, tedy jemný pajšl na smetaně s vídeňským knedlíkem nebo pověstná Tafelspitze, tedy lahůdková vařená hovězí špička s jablečným křenem. Sladkou tečku může představovat kromě vynikajícího sachru či jablečného závinu také povidlová palačinka s máslem a mákem…  Vaří se tu jen z nejkvalitnějších surovin a podávají se rakouská vína, ale i piva, známý Radler, ovšem také nealkoholický Almdudler, který jinde v Praze nenajdete, a samozřejmě různé druhy „vídeňské kávy“ .  Vídeňská kuchyně stavěla z velké části i na naší české, vždyť v tamních domácnostech vládly v 19. století často české kuchařky. V mnohonárodnostním kotlíku monarchie ale vzniklo mnoho speciálních dobrot, které stojí za to vyzkoušet – nadto v tak příjemné atmosféře.

 

Kočár z Vídně, Saská 3, Praha 1, tel.: +420 777 043 793, www.kocarzvidne.cz

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012