Připravili jsme pro vás Hudbu bez hranic III

-red- 1 2014 MČK česky

Malý cyklus koncertů k Roku české hudby

 

I letos jsme pro ty z vás, kdo máte možnost být v Praze, připravili řadu zajímavých programů. Všechny se opět nesou v duchu Mezinárodního českého klubu. Na co se tedy můžete těšit v novém roce 2014?

Rok 2014 je především Českým rokem hudby. Na webu Českého dialogu si můžete už nyní přečíst k tomu články i rozhovory... A připojujeme se i jinak - a to už třetím cyklem Hudba bez hranic (první dva se konaly v r. 2009-10 a 2013). I tentokrát bude partnerem především České muzeum hudby, poskytující své prostory, ale také Nadace Bohuslava Martinů, která částečně naše koncerty podpořila. Oběma děkujeme, jakož i sponzorům z řad členů a přátel MČK, díky nimž se mohou následující akce uskutečnit. Jsou to prozatím paní Olga Marlin z Prahy, dříve USA, a pan Geoff Piper z Luxemburgu. (Vítáme však i další pomoc k důstojnému zajištění následujících koncertů).

Hudba bez hranic 2014

Koncert č. 1 nás čeká už zanedlouho, dne 14. února od 18.00.

Bude tedy "Valentinský"

Pavla Švestková (zpěv) a Markéta Janáčková (klavír)

Láska a žena v tvorbě českých skladatelů

Muzeum Bedřicha Smetany, Novotného lávka 1, Praha 1

 

Koncert č. 2 se koná 3. března od 18.00

Jaroslav Šonský – housle (Švédsko) a Sylvaine Wiart – klavír (Francie)

Česká hudba zrozená pod americkým nebem

Muzeum Antonína Dvořáka (vila Amerika), Ke Karlovu 20, Praha 2

 

Koncert č. 3 se koná 17. dubna od 17.00

a je spojen se křtem významné publikace Antonio Vivaldi z produkce nakladatelství Vyšehrad. Zazní hudba géniů baroka a budou na něm odhaleny netušené souvislosti Vivaldiho s českými zeměmi.

Jaroslav Šonský - housle (Švédsko) a Gesine Tiefuhr - cembalo (Německo)

České muzeum hudby, Karmelitská 2, Praha 1

 

Poslední, původně na červen plánovaný koncert ansámblu Martinů Strings Prague je stále v jednání. Komplikovaná finanční situace si žádá zvláštní řešení. Najdeme-li jej i s vaší pomocí, budeme velmi rádi.

Věříme, že i na něj Vás budeme moci pozvat. Všem posluchačům nabízíme krásné hudební zážitky na nejvyšší mezinárodní úrovni, laskavým sponzorům nabízíme: rezervaci dohodnutého počtu míst na koncertě, poděkování, příp. logo na tiskových materiálech a malý dárek z redakce Českého dialogu.

Pokud chcete pomoci, stačí se telefonicky či mailem domluvit s námi a zvolenou částku zaslat na náš účet:  2350059319 / 0800 (Prosíme, uveďte do poznámky k platbě vaše jméno.)  Veškeré finance poslouží pouze k tomuto účelu, případné přebytky k financování dalších aktivit MČK.

DĚKUJEME a těšíme se na vás na všech akcích MČK

Eva Střížovská a Martina Fialková

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012