Pozdravy a pozvánky od Stanislava Chládka

Maf 9 2013 Naši ve světě česky

Cestovatel, dobrodruh, vodní živel, vrcholový sportovec, uznávaný chemik, to vše je Stanislav Chládek z Michiganu (USA). Svým pražským přátelům a ovšem i do redakce našeho časopisu poslal pozdrav a pozvání na další setkání v Praze, kam přijíždí koncem září. Jeho besedy jsou vždy zážitkem, sami jsme mu v Mezinárodním českém klubu uspořádali již dvě a na jaře t.r. i krásnou výstavu fotografií. Proto vřele doporučujeme, čtěte dále...

Vážení a milí přátelé,

 

Během mého podzimního pobytu v ČR (zdá se že jsem v Praze více než v „domově“, v Michiganu) budu mít dvě presentace, na které Vás srdečně zvu:

 

„Posvátná místa  Nového světa“, ve středu 2.října v 18 hodin v místnosti Ústavu pro českou literaturu, České akademie věd, Praha 2, Na Florenci 3, 3. patro, jde se tam ze dvora. Prosím zeptejte se ve vrátnici, pokud budete na pochybách jak přednáškovou místnost najít (přednáška nebude na dvoře). Tato přednáška bude víceméně esoterická a nebude v ní skoro nic o kajakování.

Informace, prosím kontaktuje Dr. S. Vaňka na standa.vanous@gmail.com.

 

Severozápadní pobřeží severní Ameriky: dobrodružství v kajaku a s ruksakem,.“ Ve čvrtek 3.října v 18.30 hodin v Klubu cestovatelů, Praha 1, Masarykovo nábřeží 22. Tato přednáška bude o pádlování na Pacifiku,výpravách do hor a lesů na tomto nejkrásnějším pobřeží Severní Ameriky a domorodcích, kteří na Pacifiku pádlovali na kanoích a dokonce z nich lovili velryby.

Informace: www.HedvabnaStezka.cz/klub-cestovatelu-praha.

 

Při svých nedávných toulkách po americkém severozápadu jsem, nedivte se, potkal soudruha Vladimíra Iljiče Lejnina. Tato socha stála původně ve slovenském Popradě a potom co ji místní občané svrhli do bahna tak ji jakýsi bláznivý Američan dopravil přes moře a nechal ji vztyčit na předměstí Seattlu. Prý je to ukázka socialistického realizmu. Všimněte si, že tento vůdce světového proletariátu má zcela trefně pařáty nabarvené na krvavo a je obklopen stylizovanými plameny a kvéry. Nechal jsem se u něho vyfotografovat, zdravíc soudružským pozdravem „Kupředu levá“.

 

Těším se na shledanou s Vámi,

 

Standa Chládek

(stanchladek@comcast.net)

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012