Přihlašte své děti na letní tábor České školy bez hranic

2 2013 Naši ve světě česky

Pro všechny české děti, které žijí s rodiči v zahraničí a navštěvují některou z poboček České školy bez hranic.

Na přelomu července a srpna 2013 se v Centru ekologických aktivit u Olomouce uskuteční již 5. ročník výtvarně-jazykového tábora Sluňákov 2013.

Pro pravidelné účastníky není třeba představovat, pro ty, kteří by s námi chtěli jet poprvé, uvádíme níže další důležité informace:

Kde: Centrum ekologických aktivit města Olomouce Sluňákov, Horka u Olomouce. „Posláním Sluňákova je nabídka prožitků a poznání, které rozvíjejí uctivý vztah člověka k přírodě i k sobě samému“. Více na  www.slunakov.cz

Kdy: Nástup neděle 28. 7. 2013 (od 14 h) -  odjezd neděle 4. 8. 2013 (po obědě)

Náplň:

 • Výtvarné aktivity vedené vyškolenými pedagogy
 • Rozvoj českého jazyka nenásilnou formou her (celotáborová hra), zpívání, básniček a výtvarných aktivit.
 • Veškeré činnosti spojené s rozvojem jazyka jsou zaměřené speciálně pro děti žijící v zahraničí a na rozvoj jejich jazykových dovedností v českém jazyce.
 • Odborná pedagogická činnost vychází z propracovaných metod pro tuto skupinu dětí.

Za kolik:

 • 4.900,- CZK nebo 196 EUR
 • Platbu prosíme převodem na účet ČŠBH o.s., VS 082013, SS příjmení dítěte
 • Číslo účtu CZK IBAN CZ3601000000438073600257, EUR CZ6001000000438073670247, SWIFT (BIC)  KOMBCZPPXXX

Cena zahrnuje

 • Ubytování
 • Stravování formou plné penze, nápoje
 • Výtvarné potřeby pro děti
 • Dopravu na celodenní výlety, vstupné (např. Mladečské jeskyně, ZOO Svatý kopeček, Zámek Náměšť na Hané a další)
 • Intenzivní  výtvarně-jazykový program, jehož plnění je zajištěno pedagogickými odborníky

Tábor je pro děti od 6 let.

Dítě přihlásíte vyplněním závazné přihlášky, jež je ke stažení na www.csbh.cz

Nakonec několik ohlasů dětí i nadšených maminek

Blanka, Švýcarsko: Z letošního Sluňákova byli oba naši kluci Viktor i Maxim naprosto nadšení...Na úvodní otázku "Tak jak jste se měli?" odpověděli s rozzářenýma očima "Úplně super!!!!!!"  Několik dnů nám potom vyprávěli své zažitky a musím řict, že jsme jim s manželem záviděli. Nejvíc se jim líbil lov na mamuta a stezka odvahy. Maximek ještě poprosil tátu o jednostránkovou prezentaci fotek a své zažitky vyprávěl nad fotkami svým kamarádům ve švýcarské škole. Příště chtějí jet určitě znovu.

Petra, Německo: Moje dcera Lilli jela na tábor poprvé a tak nejdřív nevěděla, do čeho jde. Když jsem pro ni ale v sobotu přijela, tak první bylo: Mami, to tady bylo super a na moji otázku, jestli chce jet příští rok zase, odpověděla jasně: ANO. Hned mi ukazovala všechno, co na táboře dělali, povídala, jak se Petr sekl sekyrkou a musel do nemocnice, kde všude byli, atd. No prostě spousta zážitků... Já jsem byla velmi nadšená z ubytování, z jídelníčku, z prostředí a všeho ohledně tábora. Pokud to bude příští rok možné (časově), tak Lilli určitě zase pojede na tábor, je to velmi dobře zorganizovaná, Jarka je super a také všechny ostatní praktikantky.

Andréa, Holandsko: Můj syn Felix byl táborem ve Sluňákově nadšen. Domů si přivezl vzpomínky na různé zážitky z pravěku – téma táboru. Mamuta, kterého vyrobil jsme sice museli nechat Tetě Jarce, ale určitě na nás bude čekat příští rok !

Lucia, Anglie: Alici se na táboře líbilo úplně všechno. Vyzvedla jsem nadšené a spokojené dítě a její čeština se i po tak krátké době velmi zlepšila. O všem mi hned vyprávěla, nejvíce ji zaujal výlet vlakem do jeskyně.

Anna, Německo: Na letním táboře na Sluňákově se Karolince opět velmi líbilo. Byla tam toto léto  již po třetí a byla nadmíru spokojená. Setkala se s kamarádkami z minulého roku a našla také další nové kamarádky a kamarády.  Tábor měl motto : Cesta do pravěku. Děti si vyzkoušely  lov na mamuta, výrobu zbraní, tvoření pravěkých oděvů, výrobu pravěkých nádob z hlíny, malování na oděv, další různé aktivity a hry.  Pro tvořivé a aktivní děti je tento tábor jako stvořený.  Výlet do Mladečských jeskyní byl také  pro Karolinku super. Prostě hodnocení tábora na jedničku. Děkuji tímto všem organizátorům a vedoucím tábora za super prázdninový zážitek pro všechny zúčastněné děti.

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012