Co nového v České škole bez hranic?

2 2013 Naši ve světě česky

Drážďany

Ve čtvrtek 17. ledna 2013 se konala další z pravidelných návštěv dětského oddělení Severočeské vědecké knihovny v Ústí nad Labem. Ty jsou součástí nabídky ČŠBH Drážďany a těší se u dětí i dospělých velké oblibě.

V ráji knížek nás uvítaly „naše“ paní knihovnice. Byly jako vždy velice milé, ochotné a vstřícné – a měly připravený bohatý program.

Po společném hudebním úvodu, kdy jsme si za doprovodu kytary zazpívali všem dobře známé písničky, přišlo na řadu představení kouzelné knihy Pavla Šruta „Pohádky brášky Králíka“ s ilustracemi Jindry Čapka. Paní knihovnice nás vtáhla do děje zdramatizovaného příběhu o námluvách brášky Králíka a pana Tygra u slečny Zebry. Celé představení bylo doplněno vlastnoručně vyrobenými rekvizitami.  V další části naší návštěvy děti vyráběly prostírání, na kterém si později pochutnaly na malé svačince. Poté si mohly číst a prohlížet knihy dle vlastního výběru – a dokonce si je vypůjčit. V ústecké knihovně je opravdu z čeho vybírat!

Kolem šesté hodiny večer jsme se po dlouhém přemlouvání a přesvědčování vydali na cestu domů. Děti si odnášely vypůjčené knihy. Všichni se opět shodli: Odpoledne bylo super a už teď se těšíme na další návštěvu knihovny, jejímuž týmu tímto ještě jednou srdečně děkujeme!

 

Naplánovány jsou již další dva termíny:

7.3.2013 – odpoledne s Lucií Seifertovou

21.3.2013 – odpoledne pro ČŠBH Drážďany

 

Šárka Atzenbeck

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012