Český knedlík a šunkofleky světovým gastronomickým překvapením

Zdenek Reimann 12 2012 Ostatní česky

Český knedlík a šunkofleky světovým gastronomickým překvapením

 

Jako celý svět obdivuje italské těstoviny či francouzské sýry, může brzy běžně servírovat český knedlík. Chorvatská pobočka Světové asociace šéfkuchařů pozvala letos v únoru autora soutěže o nejlepší houskový knedlík, Perla české kuchyně, přednášet o české kuchyni a zejména jejím fenoménu, houskovém knedlíku.

 

Různé typy knedlíků se vaří ve střední Evropě už po staletí, ale jediné Čechy napadlo vpracovat do těsta na kostičky nakrájenou včerejší housku. Čím více, tím lépe. Autor soutěže, publicista Zdenek Reimann, předvedl na konferenci v chorvatském letovisku Umag 80 světovým šéfkuchařům nejen knedlík, ale i tradiční svíčkovou. Degustační porce sestávala z plátku masa pod knedlíkem přelitým sběračkou svíčkové omáčky a ždibíčku brusinkové omáčky zářícím jako drahokam na královské koruně.  Šéfkuchaři dlouho výtvor prohlíželi, potom opatrně ochutnali, porci s chutí snědli a většinou žádali druhou. Český houskový knedlík sklidil mezinárodní uznání i diplom. Zdá se, že má našlápnuto správným směrem.

 

Druhý kongres se konal minulý týden na téma Těstoviny ve světě; Zdenek Reimann předvedl šunkofleky jako regionální specialitu. Místo obvyklých uzených žebírek použil uzenou krkovičku, a do vajec nalil něco smetany, aby sousto bylo vláčné. Šunkofleky sklidily úspěch a pochvalu za originalitu a vkusné provedení. Chorvati vyjádřili přesvědčení, že česká restaurace by u nich mohla být úspěšná, podobně se vyjádřili šéfkuchaři Itálie a Malajsie.

 

Na knedlík byla použita hrubá mouka, na fleky hladká.

 

Vydala Rada pro mezinárodní vztahy, www.rmv.cz

 

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012