Blahopřání "Zuzce"

9 2002 Ostatní česky
obálka čísla

Američtí přátelé České republiky (AFoCR) vyjadřují srdečnou gratulaci své člence Sissy Spacek u příležitosti získání ceny již třetího Zlatého Globu a za nominaci na Oskara v katregorii Nejlepší herečka v hlavní roli. A to za její výkon ve filmu V ložnici. Její dřívější ceny zahrnují Zlatý Globus a Oskara - cenu pro nejelšpí herečku v halvní roli ve filmu Horníkova dcera (u nás se promítal pod názvem První dáma country music) a za film Zločiny srdce.

Rodina Sissy pochází z Moravy. Její praděd přišel do USA a usadil se v severovýchodním Texasu. Sissi vyrůstala v městečku Quitman. Dnes žije s manželem a dvěma dcerami ve Virginii. Sissi je velmi hrdá na svůj český i texaský původ, jimž prý vděčí i za svů růst v životě i za úspěšnou kariéru.

19. září 2002 bude Sissy hostem při slavnosti pro umístění pomníku T. G. Masaryka ve Washingtonu (viz články v ČD 7-8 t.r.).


Do Washingtonu na tuto slavnost je také pozvána představitelka Českého kulturního centra v Houstonu Effie M. Rossene, o níž přinese ČD článek ve svém seriálu z Texasu.

A určitě u toho bude náš milý redakční přítel dr. Vladimír Kabeš a další zástupci AFoCR jako je Milton Černý, Michael G. Rokos, honorární konzul v Pensyllvánii Petr Rafaeli a mnoho dalších významných hostů.

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012