Nemám čas lhát

9 2002 Kultura česky
obálka čísla Kdyby mne pán Bůh znovu vrátil na tenhle krásnej svět
chytil bych šanci za pačesy a ze země ji zved...

začíná Josef Fousek své představení v Divadle Semafor, které firma Areca Multimedia s.r.o. vydala na CD pod shora uvedeným názvem.

Jsou tu písničky Minulost se ztrácí, České blues, Až natáhnu, lásko, brka, Poslední oheň, Balada o seriálech, Zešílím, Japonská píseň lásky a další. Mezi písničkami Fousek rozesmává publikum mluveným slovem, které ukazuje šíři autorova záběru i pozorovací talent.

Josef Fousek je básníkem, písničkářem a interpretem vskutku lidovým v tom nejlepším slova smyslu. Pod jeho skromným vystupováním, které si na nic nehraje však cítí posluchač vysokou inteligenci a ohromný talent ztvárnit do veršů svět kolem nás.

Josef Fousek, který nám pro časopis velkoryse a nezištně dává svá díla k tisku a také je čestným členem Mezinárodního českého klubu slíbil, když mu zdraví dovolí, zahrát na podzim pro klub.

Představení se mělo uskutečnit v Městské knihovně v Praze, kde se měly obnovit pravidelné klubové pořady s našimi hosty. Bohužel, knihovna je pod vodou. Takže ani inzerované vystoupení zpěvačky Jany Koubkové tam nebude. Hledáme náhradní prostory, ale v Praze je zatopených tolik divadel... Semafor a Karlín jako jedny z prvních.

-ES-

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012