Radek Folw - Cesta kolem Austrálie za 80 dní

ZIMA 2011 Ostatní česky
obálka čísla

Podtitul zní Jak poznat co nejvíce za co nejméně. A na záložce se píše: ...netradičně a střízlivě o zemi, která si říká Lucky. Vše na pozadí 80-denní cesty, napříč kontinentem přes ta nejzajímavější místa, s radami jak absolvovat cestu co nejlevněji a s barvitým vykreslením kulturních zvláštností...kniha přistupuije k věci s nadhledem, vychází z mnohatelé zkušenosti ze života v této zemi.

A já k tomu dodávám: knížka (brož., 232 stran) mne nadchla. Musím přiznat, že mám pro Austrálii slabost a tedy nejsem zcela objektivní kritik. Možná někomu to putování s podrobnými popisy kam a kde nebude připadat tak zajímavě jako připadá mně. Já totiž znovu jedu s autorem místy, kde jsem už před x lety putovala a místy, kam jsem nestihla zajet, ale vím o nich a mám je ráda i na dálku půlky zeměkoule.

Autor nejen putuje, ale sděluje i velmi zajímavé informace z dějin a současnosti Austrálie. A to čtivě a místy i velmi vtipně. Knížka mně podnítila honem vydat svoji australskou knížku, která mi v šuplíku stárne.

Jestli vás téma zaujalo, klikněte si na www.australsky.org

-ES-

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012