Audiokniha Karel Čapek – „Hovory s T. G. Masarykem“

ZIMA 2011 Ostatní česky
obálka čísla

Ve známém díle představuje vynikající český spisovatel prezidenta Masaryka, jeho životní vzpomínky, filozofické, etické, politické zásady, vztah k demokracii, novému státu a jeho občanům, jak se mu vyjevily v řadě osobních rozhovorů. Jejich umělecká reprodukce stále budí dojem, že k posluchači promlouvá prezident sám. Hovory vznikaly před více než sedmdesáti lety, nyní se však českému čtenáři respektive posluchači dostávají v nové podobě.

Jako audiokniha jsou vedle všech zájemců o mluvené slovo přístupné i lidem s nedostatkem času na čtení, jejichž činnost však umožňuje poslech. Významnou skupinou jsou i lidé se zrakovým postižením a lidé starší.

Zárukou dobrého čtení a nyní i poslechu zůstávají i po tolika letech citlivá Čapkova duše a mimořádná Masarykova osobnost, příslibem příjemně strávených chvil s mluveným slovem jsou Rudolf Pellar (TGM) a Jiří Hanák (KČ), kteří se ujali četby celé knihy, a režisér Josef Protiva.

K dispozici ve formátu mp3 na 2 CD. Čas nahrávky činí 17:33 hodin. (Cena 2 CD je 220 Kč + poštovné. Zájemci mohou napsat do naší redakce.)

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012