Sejdeme se U knihovny? Nebo u Sedmi konšelů?

ZIMA 2011 Ostatní česky
obálka čísla

Možná už mnozí tušíte, co tato dvě místa znamenají... Ale raději to zopakujme:
U knihovny a Sedm konšelů – to jsou názvy dvou restaurací poblíž naší redakce, v samém srdci Prahy. Ta první je za rohem jak Klementina, kde sídlí nejen Národní knihovna a naše redakce, ale ještě blíž je to sem od Městské knihovny, v níž se každý měsíc konají naše besedy – Hovory bez hranic. Název restaurace U knihovny je tedy více než přiléhavý. A nelze než zopakovat, že se hospůdka ve Veleslavínově ulici v Praze 1 pro kvality svých služeb, přistupné ceny a příjemné prostředí stala naší oblíbenou. Zakotvíme tu skoro pokaždé, když chceme ještě prodloužit příjemné chvíle se zajímavými hosty našich besed.

Nebo když si s někým domluvíme pracovní oběd. Posedět lze buď v horní části, nebo také dole „ve sklípku“. Obě varianty jsou příjemné. Jenže... restaurace U knihovny je proslulá dobrými cenami i obsluhou a hlavně dobrou kuchyní už natolik, že tu bývá často úplně plno. A tak nezbývá, než projít se jen o malý kousek dále – a sejít pár schodů do prostor restaurce Sedm konšelů. Tady bývá volněji, vzdušněji – a jak už dávno víme, kuchyně je zde stejně dobrá i ceny stejné. A navíc – o tomto domě a této restauraci jste si už mohli pochvalně přečíst i z pera našeho australského čtenáře pana Zdeňka Reichla. Ano, to byl ten, který vzpomínal na dům v Žatecké č. 10 jako na místo svého dětství a mládí. I tady jsme už uskutečnili nejedno Česko-dialogové posezení: po koncertě, během letních návštěv mnoha našich zahraničních čtenářů nebo i jen tak.

Také jakékoli větší setkání je možné zamluvit v obou podnicích – a zklamáni nebudete.

Vede zde tradice klasické české kuchyně s rozšířením o zdravé, lehké pokrmy včetně ryb či zeleninových jídel. Výtečné a vydatné bývají i polévky. A po obědě si můžete i sladce zamlsat, ti opatrnější si mohou dopřát chutný salát.

A propos.... hádejte, kde jsem právě zamluvila místo pro sraz se svými spolužáky?

Je to U knihovny – Veleslavínova 10, Praha 1 nebo Sedm konšelů, Žatecká 10, také Praha 1?

Kdo nevěří, ať tam běží... ale redakce Českého dialogu doporučuje.

MaF

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012