Americký slavík 2011 navazuje na česko-slovenskou tradici

ZIMA 2011 Aktuality česky
obálka čísla

Česká a Slovenská škola v Bohemian Hall v New Yorku připravila ve kanadsko- slovensko-české koprodukci zajímavou akci. V průběhu listopadu odstartuje první ročník celostátní soutěže v dětské interpretaci českých a slovenských lidových písní s názvem Americký slavík 2011. Soutěž navazuje na ročníky úspěšného Zlatého slavíka v Čechách i na Slovensku a dva úspěšné ročníky Kanadského slavíka:

Nápad uspořádat pěveckou soutěž pro děti původně vznikl před třemi lety v organizaci Slovak House v kanadském Ontariu. Ta se rozhodla přetvořit původní záměr českých a slovenských „slavíků“, jejichž cílem bylo ocenit nejlepší profesionální zpěváky a skupiny, a dát příležitost k seberealizaci dětem.

Soutěž unikátním způsobem buduje mosty mezi všemi českými i slovenskými komunitami. Oficiálními garanty se stali několikanásobný Zlatý slavík Karel Gott a světoznámý operní pěvec Peter Dvorský. Sponzory akce jsou +421 Foundation, Slovak House, Občianské sdruženie Slávik Slovenska, Úrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí, Bohemian Citizen’s Benevolent Society, Bohemian Hall, NYGC a další.

Účastnit se mohou děti ve věku 4–16 let. Registrace malých a mladých zpěváků je velice jednoduchá. Rodina vyplní registrační záznam, který je k dispozici na www.americkyslavik.com a pošle ho na uvedenou adresu. Každé dítě si pak vybere dvě skladby – jednu povinnou písničku ze zpěvníčku na webové stránce a druhou nepovinnou, tzn. jakoukoliv lidovou písničku.

Blanka H. Korabova-Sylvester,
ředitelka České a Slovenské školy v Bohemian Hall

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012